Przekroczyli dowolną prędkość o ponad 60 kilometrów

2021-04-21 21:59:12 (ost. akt: 2021-04-21 22:05:22)

Autor zdjęcia: Policja

Kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Tak było i teraz w przypadku dwóch kierowców lubiących za szybką jazdę.
Policjanci ostródzkiej drogówki podczas codziennej służby podejmują szereg działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu. Prowadzą również cykliczne akcje mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców z dróg.

Mimo że surowe przepisy dotyczące ruchu drogowego obowiązują od maja 2015 roku, to cały czas wielu kierowców rażąco przekracza prędkość w terenie zabudowanym stwarzając tym samym zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

Tylko w miniony poniedziałek policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy w terenie zabudowanym jechali prawie 60 km/h szybciej niż dopuszczają to przepisy.

- Uderzenie człowieka przez auto jadące z prędkością 50 km/h jest tak samo niebezpieczne jak upadek z trzeciego piętra. Powyżej tej prędkości szanse na przeżycie są naprawdę niewielkie. Jazda z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym jest skrajną nieodpowiedzialnością.
- mówią policjanci ostródzkiej drogówki

Przypominamy!
Kierujący, który w terenie zabudowanym przekroczy prędkość o co najmniej 50 km/h traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli mimo to nadal będzie kierował pojazdami, okres bez prawa jazdy przedłuży się do 6 miesięcy. Kolejne wykroczenie w tym okresie skutkować będzie ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5