Co ma teraz zrobić wójt? Przeprosić i odejść!

2021-04-21 13:45:55 (ost. akt: 2021-04-21 14:26:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Po rozpętaniu awantury listami do wojewody i premiera, w których wójt Grunwaldu zaatakował m.in. radnych opozycji i ich rodziny, coraz głośniej mówi się o referendum w sprawie odwołania wójta.
Wójt Adam Szczepkowski wylał w tych listach swoje frustracje z ostatnich 2,5 roku współpracy z radą. Oskarżył o spisek byłego wójta, radnych, sądy, policję i prokuraturę.

Zaatakował też dwie radne i to nie w kwestiach merytorycznych. O jednej napisał „lecząca się psychiatrycznie (…) propaguje postulaty środowisk LGBT, matka córki lesbijki.”, o innej „prywatnie matka lesbijki o poglądach mocno lewicowych”. To wzbudziło oburzenie.

Z wójtem nie udało nam się skontaktować, bo nie odbiera telefonów. W sieci za to wrze. Sypią się komentarze o homofobii wójta, niegodnych atakach na dzieci radnych opozycji, konieczności jego odwołania. Wielu komentatorów uważa, że wójt powinien przeprosić i złożyć rezygnację.

Cześć mieszkańców szykuje się też do zorganizowania referendum w sprawie odwołania wójta.
— Wszystko zależy od tego, jak się po tym wszystkim zachowa — mówi jeden z mieszkańców. — Czekamy na jego pierwszą reakcję.

Czy powinno odbyć się referendum w sprawie odwolania wójta Gminy Grunwald?
pokaż wyniki »

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Aga #3065266 21 kwi 2021 15:08

    Skoro sprawa dotyczy wójta Grunwaldu to może należy zmienić zdjęcia do artykułu na Urząd gminy w Grunwaldzie a nie wprowadzać czytelnika w błąd i prezentować zdjęcia urzędu gminy Gietrzwałd. To dwie różne gminy gdyby autor artykułu nie wiedział....

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-13) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5