Tęcza wygrała, Kormoran przegrał, a dziś pod Grunwaldem derby

2021-04-11 08:03:17(ost. akt: 2021-04-11 09:26:54)
Dzisiaj we Frygnowie derby powiatu między Grunwaldem a Płomieniem, jesienią zespół z Turznicy wygrał 5:0

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pierwsze wiosenne punkty w grupie 2 klasy okręgowej zdobyła Tęcza Miłomłyn. Na własnym boisku na własną prośbę przegrał Kormoran Zwierzewo. Dzisiaj we Frygnowie derby powiatu ostródzkiego Grunwald Gierzwałd zmierzy się z Płomieniem Turznica.
Pierwsze wiosenne punkty w 20. kolejce spotkań okręgówki zdobyli piłkarze miłomłyńskiej Tęczy. Podopieczni Macieja Czerkawskiego na własnym boisku podejmowali Orła Janowiec Kościelny.

Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla "tęczowych". Już w 10. min gospodarze wywalczyli rzut karny, po strzale z 11 metrów Rafała Wyralskiego było 1:0 dla Tęczy. Nie minęło 180 sekund, a po strzale Adriana Wasiaka gospodarze mieli dwubramkową przewagę.

W 25. min goście zdobyli kontaktowego gola i na kilkanaście minut gra wyrównała się. Ale zapędy gości powstrzymał Karol Szostek, który w 35. min z dystansu posłał futbolówkę w okienko bramki Orła. Jeszcze przed przerwą miłomłynianie stracili drugiego gola.

W drugiej części gry strzelali już tylko gospodarze, a wynik spotkania na 4:2 ustalił Wasiak.

Tęcza Miłomłyn - Orzeł Janowiec Kościelny 4:2 (3:2)
1:0 - Wyralski (10 karny), 2:0 - Wasiak (13), 2:1 - (25), 3:1 - Szostek (35), 3:2 - (43] , 4:2 - Wasiak (70)

Drugiej wiosennej porażki, tym razem na własnym boisku, doznali piłkarze Kormorana Zwierzewo. Zwierzewianie u siebie zmierzyli się z Radomniakiem Radomno.

Gospodarze rozegrali słabe zawody, przez całe spotkanie gonili wynik. Do przerwy przegrywali 1:3. W drugiej połowie nieudolnie starali się odrobić straty. Zdobyli kontaktową bramkę, ale ostatecznie przegrali 2:3. Oba gole dla Kormorana strzelił Adrian Gęstwicki.

Kormoran Zwierzewo - Radomniak Radomno 2:3 (1:3)
Gole dla Kormorana: Gęstwicki 2

W niedzielę drużyny z naszego regionu zakończą rywalizację w 20. kolejce okręgówki. O godz 14 na boisku we Frygnowie Grunwald Gierzwałd zmierzy się z Płomieniem Turznica.