Sto tysięcy złotych dla gospodyń

2021-04-08 10:27:25 (ost. akt: 2021-04-08 12:29:12)

Autor zdjęcia: Archiwum ARiMR

Zarząd województwa ogłasza pierwszą edycję konkursu „Granty Marszałka dla Kół Gospodyń Wiejskich w 2021 roku”.
Wnioskodawcami mogą gminy wiejskie oraz miejsko-wiejskie z Warmii i Mazur, które nawiążą współpracę z Kołem Gospodyń Wiejskich z tej samej miejscowości. Ideą inicjatywy jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich i budowanie silnego kapitału społecznego zapisane w „Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego województwa warmińsko-mazurskiego do roku 2030”.

Środki mogą przeznaczone być na zakup wyposażenia kuchennego umożliwiającego rozwój działalności Kół Gospodyń Wiejskich (sprzęt AGD, namioty, grille, garnki, naczynia, sztućce, akcesoria ułatwiające prawdę w kuchni czy ekspozytory do przetworów i innych wytwarzanych produktów) oraz zakupu strojów ludowych i regionalnych.

Dotacja nie obejmuje z kolei zakupu materiałów do bieżącej produkcji (np. artykuły żywnościowe), artykułów jednorazowego użytku, usług (poza niezbędnymi związanymi z transportem i montażem zakupionych sprzętów), stołów, krzeseł, foteli, kanap, komputerów, telewizorów, drukarek, ksero czy wyposażenia łazienek.

Samorząd województwa przeznaczył na ten cel łącznie 100 tys. zł, natomiast dofinansowanie wynosi maksymalnie 5 tys. zł. Każda gmina musi zagwarantować co najmniej 20 proc. kosztów całkowitych i może złożyć tylko jeden wniosek. Ma na to czas do 7 maja 2021 roku.

Poszczególne kwoty pomocy finansowej zostaną przyznane uchwałą sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego.
Więcej informacji oraz regulaminy na stronie internetowej: warmia.mazury.pl


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5