Sokół Ostróda w sobotę w Pruszkowie zmierzy się ze Zniczem

2021-03-26 13:20:05 (ost. akt: 2021-03-26 13:50:37)
Najwyższy czas na przełamanie piłkarzy Sokoła

Najwyższy czas na przełamanie piłkarzy Sokoła

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ostatni w drugoligowej tabeli Znicz Pruszków podejmie w sobotę (27 marca) ostródzkiego Sokoła.. Oba zespoły w tym roku na razie porażają skutecznością. Dal ostródzkich piłkarzy powinien to być mecz na przełamanie. Najwyższy czas na trzy punkty.
Zajmujący ostatnie miejsce Znicz rozegrał w tym roku pięć ligowych spotkań, w których zdobył tylko jeden punkt. Piłkarze Sokoła nie prezentują się lepiej, bo w czterech spotkaniach wywalczyli też jeden punkt. Zatem dla obu zespołów może to być przełomowe spotkanie w tym roku.

- Mówiłem przed rundą rewanżową, że będziemy cierpieli i nie będzie łatwych meczów - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Widoczna jest w naszej grze przede wszystkim słaba skuteczność i popełniamy głupie błędy, po których tracimy bramki. Ale za dużo jest i trzeba to wyeliminować. Spodziewamy się, że w Pruszkowie nie będzie to łatwy mecz, mimo że gramy z ostatnim zespołem drugiej ligi. Musimy się nastawić na trudny bój, bo gospodarze się przed nami nie położą. Trzeba te punkty wybiegać i wyszarpać.

W wyjściowym składzie Sokoła ponownie należy się spodziewać kolejnych rotacji w jedenastce. Wielce prawdopodobne jest, że nastąpi zmiana na pozycji bramkarza i do bramki wróci Błażej Niezgoda. Ale tę decyzję ostatecznie podejmie trener Piotr Jacek.

Mimo że Znicz zajmuje ostatnie miejsce to ostródzianie muszą być czujni i poradzić sobie mentalnie z rolą faworyta. Sprawy na pewno nie ułatwi im Patryk Kubicki ze Znicza, który w poprzednim sezonie występował w Sokole.

Sobotnie spotkanie w Pruszkowie rozpocznie się o godz. 15.30. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Sokół na własnym stadionie wygrał ze Zniczem 2:0. Powtórka jest mile widziana.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5