Najsilniejszy człowiek z gminy Ostróda trzeci w mistrzostwach Europy

2021-03-21 14:46:44 (ost. akt: 2021-03-21 15:23:57)
Artur Wiśniewski na trzecim stopniu podium

Artur Wiśniewski na trzecim stopniu podium

Autor zdjęcia: Archiwum

W sobotę Artur Wiśniewski z podostródzkich Wirwajd wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy w wyciskaniu sztangi leżąc. Podniesienie ciężaru o wadze 180 kilogramów dało siłaczowi z gminy Ostróda trzecie miejsce na Starym Kontynencie.
Podczas zawiei i gołoledzi najsilniejszy człowiek z gminy Ostróda jechał do Siedlec gdzie w sobotę odbywały się mistrzostwa Europy federacji XPC.

- Momentami było tak ślisko, że jechaliśmy 40 kilometrów na godzinę - powiedział Artur Wiśniewski.

Strongman z podostródzkich Wirwajd wystartował w konkurencji wyciskania sztangi leżąc. Jednak w porównaniu do zawodów, które były organizowane i rozgrywane pod Ostródą przez Artura Wiśniewskiego wystarczyło tylko opuścić sztangę na klatkę piersiową i ją unieść. Tymczasem podczas mistrzostw Europy XPC o wszystkim decydował sędzia. Mówił kiedy unieść sztangę ze stojaka, kiedy ją opuścić i, w którym momencie ponownie unieść.

W tych warunkach siłacz z gminy Ostróda spisał się rewelacyjnie. Wycisnął ciężar o wadze 180 kilogramów i zajął 3. miejsce. Natomiast mistrze Europy na potrzebę złotego medalu wycisnął ciężar o wadze 192,5 kg.

— Miałem już lepsze wyniki, ale to były inne zawody od wielu rozgrywanych w Polsce - powiedział Artur Wiśniewski. — Były trzy komendy, czasem trzeba było dłużej utrzymać ciężar. Ale generalnie jestem zadowolony z tego wyniku.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5