Wóz z 40-metrową drabiną trafił do ostródzkiej straży pożarnej

2021-03-15 10:06:50(ost. akt: 2021-03-15 10:17:40)
Nowy strażacki samochód kosztował blisko 2,5 miliona złotych

Nowy strażacki samochód kosztował blisko 2,5 miliona złotych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej mają nowy wóz bojowy. Na stan Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostródzie trafił wóz wyposażony w 40-metrową drabinę.
Ostródzka jednostka ratowniczo-gaśnicza wzbogaciła się o nowy ciężki samochód specjalny z drabiną mechaniczną. Pojazd został zakupiony przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, w ramach projektu: „Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych”.

Samochód o wartości blisko 2,5 miliona złotych zbudowany jest na podwoziu MAN, a producentem drabiny jest firma Rosenbauer.

— Samochód jest w pełni wyposażony, zgodnie z obowiązującym w Polsce standardem dedykowanym drabinom mechanicznym — informuje Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. – Jest to nowoczesny pojazd wyposażany, między innymi w automatyczną skrzynię biegów, pięcioosobowy kosz ratowniczy, który można konfigurować w razie potrzeb oraz zautomatyzowane działko wodo-pianowe i oświetlenie ratownicze.

Wysięg ratowniczy drabiny to aż 40 metrów. Ten ekwipunek strażacki pozwala na gaszenie pożarów na budynkach o wielkości biurowca w Morlinach. Ostatni element jest specjalnie łamany, żeby można było efektywniej gasić pożary. Ostródzka Komenda Powiatowa jedyna na Warmii i Mazurach został wyposażona w taki sprzęt.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5