Na Zimowy Bieg Sasinów zapraszamy w sobotę do Wysokiej Wsi

2021-02-16 09:37:59 (ost. akt: 2021-02-16 09:59:16)
Podczas 15. edycji Zimowego Biegu Sasinów nie będzie wspólnego startu

Podczas 15. edycji Zimowego Biegu Sasinów nie będzie wspólnego startu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pierwotnie 15. Zimowy Bieg Sasinów planowany był na niedzielę (21 lutego). Jednak prognozy pogodowe przewidują na ten dzień duże ocieplenie, dlatego organizatorzy zapraszają wszystkich amatorów biegania na nartach w sobotę (20 lutego).
Organizatorzy 15. Zimowego Biegu Sasinów uzależnieni są od pogody. Na razie na Wzgórzach Dylewskich są świetne warunki do biegania na nartach. Przygotowanych jest kilka tras, ale niestety na weekend prognozy pogody zapowiadają znaczne ocieplenie. Dlatego organizatorzy ze Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich zdecydowali się na zmianę terminu 15. edycji biegu.

— Obserwujemy prognozy pogody i na niedzielę zapowiadają duże ocieplenie — informuje Jacek Tracz ze Stowarzyszenia Miłośników Wzgórz Dylewskich. — Nie chcemy ryzykować więc bieg robimy w sobotę 20 lutego, a nie w niedzielę 21.
Przepraszamy za ewentualne zamieszanie, ale z pogoda z nami nie negocjuje.

15. Zimowy Bieg Sasinów przeprowadzony zostanie w formule indywidualnej. Oznacza to, że nie będzie grupowego startu. Zawodnicy na 10-kilometrową trasę będę wypuszczani indywidualnie. Takie udziwnienia oczywiści spowodowane są obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa.

— Bieg będzie odbywał się w godzinach 10-15, czas każdego zawodnika będzie zapisywany i później powstanie z tego klasyfikacja — mówi Jacek Tracz. — Bieg odbędzie się stylem klasycznym. Jest kilka długich zjazdów, nie brakuje też podbiegów, tak że będzie można zaprezentować pełen wachlarz technicznych umiejętności.

Każdy uczestnik 15. Zimowego Biegu Sasinów otrzyma medal, który zostanie do niego przesłany pocztą. Ponadto wśród biegaczy rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapisy i regulamin dostępne są na stronie www.smwd.com.pl w zakładce Biegi/Bieg Zimowy

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5