Drugoligowy Sokół Ostróda dzisiaj w Gdyni zmierzy się Bałtykiem

2021-01-27 09:57:59 (ost. akt: 2021-01-27 10:14:05)
W ostatnim sparingu piłkarze Sokoła wygrali z Jeziorakiem

W ostatnim sparingu piłkarze Sokoła wygrali z Jeziorakiem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Dzisiaj piłkarze ostródzkiego Sokoła rozegrają trzeci sparing podczas zimowych przygotowań. Ostródzcy drugoligowcy w Gdyni zmierzą się z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia.
Na początek był przegrany (0:3) mecz kontrolny z ekstraklasową Lechią Gdańsk. Tydzień później drugoligowcy z Ostródy wygrali (6:4) sparing z czwartoligowym Jeziorakiem Iława. Ostródzianie intensyfikują swoje przygotowania i trzecim sparingpartnerem będzie dzisiaj trzecioligowy Bałtyk Gdynia. Spotkanie ma odbyć się na stadionie NSR w Gdyni

Dla gospodarzy będzie to pierwszy mecz kontrolny podczas tegorocznych przygotowań. Zatem piłkarze z Ostródy mogą się spodziewać podobnego przebiegu meczu jak w sobotę Jeziorakiem. Wtedy iławianie, którzy grali pierwszy raz w tym roku, ostro ruszyli na zespół Sokoła i w pierwszej części gry dwukrotnie prowadzili.

— Chłopaki byli po okresie naprawdę ciężkiej pracy i mogli mieć ciężkie nogi — powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. — Poza tym na pierwszą połowę, kiedy Jeziorak dobrze sobie radziła, wyszła spora grupa zawodników testowanych. Widoczny był brak zgrania i automatyzmów w grze. Pracujemy dalej i intensyfikujemy liczbę sparingów, bo liga coraz bliżej.

Dzisiejsze spotkanie zaplanowane zostało na godz. 16.30.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5