Nadmierna prędkość i finał w rowie. Jest ślisko, noga z gazu!

2021-01-20 16:27:12 (ost. akt: 2021-01-20 16:37:14)

Autor zdjęcia: Policja

Zima to trudny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Zmiana aury wymusza na kierujących zmniejszenie prędkości oraz zmianę techniki prowadzenia pojazdu. Niestety, wielu kierowców o tym zapomina. O tym przekonała się 31-latka.
W środę (20.01.) rano oficer dyżurny został poinformowany o zdarzeniu drogowym na drodze Iława-Ostróda w pobliżu miejscowości Rudzienice. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce.

Okazało się, że 31-latka kierująca kią nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu po czym wjechała do przydrożnego rowu wywracając pojazd.

Kobiecie na szczęście nic poważnego się nie stało. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem.

Mundurowi APELUJĄ o rozwagę i zdrowy rozsądek. Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii.

Jeszcze w czwartek i piątek temperatura w ciągu całej doby będzie plusowa, ale to się zmieni. Już w weekend w dzień będziemy mieć temperaturę powyżej zera, ale w nocy będzie mróz. To wymaga od kierowców (a także pieszych) wyjątkowej ostrożności na drodze.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Senga #3045392 | 83.20.*.* 20 sty 2021 20:47

    Dobre auto i najlepsze zimowe opony nie pomogą, gdy brak rozwagi i umiejętności :(

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

  2. Pijany policjant w rowie... #3045330 | 83.25.*.* 20 sty 2021 19:35

    Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Ponad 3,5 promila alkoholu miał mieć w organizmie policjant z Kartuz (Pomorskie) w momencie kraksy, do której doprowadził. Funkcjonariusza leżącego w rowie w Miechucinie znalazł spacerowicz. Mundurowy w środę usłyszał zarzuty.OPRAC. ARKADIUSZ JASTRZĘBSKIwczoraj (18:28) Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Ponad 3,5 promila alkoholu miał mieć w organizmie policjant z Kartuz (Pomorskie) w momencie kraksy, do której doprowadził. Funkcjonariusza leżącego w rowie w Miechucinie znalazł spacerowicz. Mundurowy w środę usłyszał zarzuty. Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Pomorze. Pijany policjant w rowie. Jest zarzut Źródło: Getty Images, Fot: Michal Fludra, NurPhoto Policjant z Kartuz, który w nocy z poniedziałku na wtorek rozbił po służbie prywatnego volkswagena w Miechucinie usłyszał w środę zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości - podaje Radio Gdańsk. 37-latkowi grozi kara do dwóch lat więzienia. Jak wyjaśnia pomorska stacja, mężczyzna miał w prokuraturze nie odnieść się do zarzutów. Funkcjonariusz pozostanie na wolności za poręczeniem majątkowym w wysokości 8 tys. złotych i ma zakaz opuszczania .Policjant stanie przed sądem, bo w nocy z poniedziałku na wtorek, nie będąc na służbie, rozbił swojego volkswagena na przydrożnych barierkach w Miechucinie. Wszystko wskazuje na to, że później 37-latek wysiadł z samochodu i wpadł do przydrożnego rowu. Tam znalazł go przechodzień. Jak relacjonuje RG, dwukrotne badanie wykazało, że 37-latek miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Mundurowy został zawieszony w czynnościach służbowych. Szef policji w Kartuzach wszczął postępowanie dyscyplinarne, które ma doprowadzić do zwolnienia ze służby funkcjonariusza. https://wiadomosci.wp. pl/pomorze-pijany-policjant-w-rowie-jest -zarzut-6596849332251616a

    Ocena komentarza: warty uwagi (15) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5