Na ulicy Wybickiego już nie taplają się w błocie, wszyscy mają podjazdy na podwórka

2021-01-04 10:42:50 (ost. akt: 2021-01-04 11:08:40)
Z ulicy Wybickiego w Ostródzie można wreszcie wyjść suchą nogą tudzież wyjechać suchą oponą

Z ulicy Wybickiego w Ostródzie można wreszcie wyjść suchą nogą tudzież wyjechać suchą oponą

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Przez kilkanaście lat mieszkańcy ulicy Józefa Wybickiego w Ostródzie w okresie zimowo-wiosennym grzęźli w błocie, chcąc wyjechać do miasta. Sytuacja mieszkańców tej ulicy o długości około 200 metrów znacznie zmieniła się. Mają kanalizację i w cywilizowany sposób mogą wyjeżdżać do miasta.
Skończyła się błotna przeprawa w okresie jesienno-zimowo-wiosennym mieszkańców ostródzkiej ulicy Józefa Wybickiego. Budynków jest tam niewiele, bo całe siedem, ale wreszcie mieszkańcy tej okolicy w cywilizowanych warunkach będą wyjeżdżali w kierunku centrum Ostródy. Wszyscy mieszkańcy mają podjazdy do swoich domków. A przy okazji mają też próg zwalniający zwany "śpiącym policjantem".

Ślepa uliczka, mierząca może około 200 metrów wreszcie doczekała się nowej infrastruktury. Po kilkunastu latach jazdy po jesienno-zimowym błocie mieszkańcy Wybickiego wreszcie mogą w cywilizowanych warunkach wyjechać do miasta.

Dzięki temu, że inwestycja została dofinansowana ze środków Państwowego Funduszu Celowego w projekcie Fundusz Dróg Samorządowych "Budowa nawierzchni wraz z siecią kanalizacji deszczowej ulicy Wybickiego w Ostródzie". Całkowity koszt inwestycji wyniósł blisko 450 tys. zł. Ponad 300 tysięcy zostało dofinansowane ze środków zewnętrznych.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5