Jedno dachowanie na S7 i 14 kolizji na drogach powiatu

2020-12-21 19:55:21(ost. akt: 2020-12-21 20:07:49)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci podsumowali miniony weekend. Od piątku do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego doszło do 14 kolizji i 1 wypadku drogowego.
Ilość lokalnych dróg w połączeniu z trzema głównymi trasami powoduje, że wśród setek kierowców, nadal są osoby naruszające przepisy prawne. Aby wyeliminować zagrożenie jakie stanowią tacy kierowcy, policjanci codziennie prowadzą działania oraz kontrole na drogach powiatu. Podsumowali miniony weekend.

Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 14 kolizji. Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na drodze S7 w okolicy Miłomłyna. Według wstępnych ustaleń kierująca citroenem zasnęła za kierownicą, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała. Kobieta nie odniosła żadnych obrażeń. Do szpitala trafił jej pasażer.

Podczas weekendu ostródzcy policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się jechać na
"podwójnym gazie". Pierwszy z nich- 44- latek prowadził volkswagena mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Drugi - 22- letni mieszkaniec powiatu prowadził motorower mając w organizmie blisko 2,5 promila. Obaj odpowiedzą przed sądem.
Źródło: KPP Ostróda

Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5