W sobotę Sokół Ostróda u siebie podejmie Chojniczankę Chojnice

2020-11-26 11:45:13 (ost. akt: 2020-11-26 12:03:40)
Sokół w sobotę na własnym stadionie zmierzy się z Chojniczanką

Sokół w sobotę na własnym stadionie zmierzy się z Chojniczanką

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W poprzedni weekend piłkarze drugoligowego Sokoła Ostróda w pechowych okolicznościach przegrali (0:1) mecz z Bytovią Bytów. Okazję na rehabilitację będą mieli w najbliższą sobotę. Na własnym stadionie zmierzą się z Chojniczanką Chojnice.
Kolejne spotkanie II ligi piłkarze Sokoła rozegrają na stadionie przy ul. 3 Maja w Ostródzie. W meczu 15. kolejki zmierzą się z wyżej notowaną Chojniczanką Chojnice. Pojedynek rozpocznie się o godz. 18. Niestety spotkanie ponownie odbędzie się bez udziału publiczności. A czego można spodziewać się po tym spotkaniu zapytaliśmy Jarosława Kotasa, dyrektora ostródzkiego klubu.

- Powtarzałem wiele razy, że w tej lidze każdy może każdego pokonać - powiedział dyrektor Kotas. - Tak jak nam udało się wygrać z Wigrami w Suwałkach, tak straciliśmy punkty z Olimpią Elbląg czy Garbarnią Kraków. Uczymy się drugiej ligi. Potrzebujemy dobrego rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia. Wiemy już też z kim pożegnamy się przed rundą rewanżową. W meczu z Chojniczanką nie będziemy faworytami i może to dobrze, bo do tej pory słabo radzimy sobie z teoretycznie słabszymi rywalami. Dlatego zapraszam kibiców do oglądania naszego sobotniego meczu, w jakiejkolwiek telewizji będzie on dostępny .

Chojniczanka po trzynastu rozegranych do tej pory spotkaniach zajmuje 5. miejsce z dorobkiem 24 punktów (7 zwycięstw, 3 remisy i 3 porażki). Ostródzianie po 14 rozegranych meczach zajmują 8. miejsce i z 20 punktami na koncie (6 zwycięstw, 2 remisy, 6 porażek). Zatem sobotnie spotkanie zapowiada się bardzo ciekawie.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5