Piłkarze Sokoła wygrali czwarty mecz, we Wrocławiu ograli rezerwy Śląska

2020-10-25 19:15:53(ost. akt: 2020-10-25 19:30:48)
Drugoligowcy Sokoła we Wrocławiu wygrali 2:0

Po kwarantannie i ponadtygodniowej przerwie w występach drugoligowych ostródzki Sokół efektownie powrócił na stadiony II ligi. Ostródzianie po trafieniach Konrada Andrzejczaka i Dawida Wolnego na wyjeździe pokonali Śląsk II Wrocław.
Gospodarze mecz rozpoczęli podbudowani dwoma zwycięstwami z faworytami tych rozgrywek (2:0 z Chojniczanką Chojnice i 3:0 ze Stalą Rzeszów. Natomiast Sokół miał za sobą dwie kolejne porażki. Na dodatek w składzie zespołu z Wrocławia pojawiło się kilku piłkarzy z pierwszego zespołu Śląska. Zatem dla Sokoła ważna była każda zdobycz punktowa, ale zadanie wydawało się arcytrudne.

Na ławkę trenerską wrócił wyleczony z koronawirusa trener Piotr Jacek. I ostródzianie mecz we Wrocławiu zaczęli zdecydowanie, odważnie, mieli swój pomysł na grę i realizowali go od początku. Niestety po ponad 30 minutach spotkania ostródzianie stracili kontuzjowanego Rafała Siemaszko, który wcześniej strzelał dwukrotnie na bramkę Śląska II. Ale pierwsza połowa skończyła się dobrze dla gości. Tuż przed przerwą na strzał zza pola karnego zdecydował się Konrad Andrzejczak i był to świetny pomysł, a jeszcze lepsze wykonanie, bo futbolówka wylądowała w bramce.

Drugi cios Sokół wyprowadził zaraz na początku drugiej połowy. W 51. min na strzał spoza szesnastki zdecydował się Dawid Wolny. Wcześniej piłkarz Sokoła złamał akcję do środka, przymierzył z 17 metrów i zrobiło się 2:0 dla gości. Był to piąty gol Wolnego w tym sezonie. Najskuteczniejszy zawodnik „Trójkolorowych” miał jeszcze dwie dobre okazje, ale do końcowego gwizdka arbitra ostródzianie utrzymali dwubramkową przewagę.

- Te punkty były nam potrzebne, zagraliśmy dobre spotkanie i zasłużenie wygraliśmy. Teraz możemy szykować się na piątkowy mecz 1/16 Pucharu Polski z Wartą Poznań – powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła.

Śląsk II Wrocław – Sokół Ostróda 0:2 (0:1)

0:1 – Andrzejczak (44), 0:2 – Wolny (51)
Sokół: Niezgoda – Brzuzy, Mazurowski, Dobosz, Żwir, Zimmer, Gajda (83 Święty), Zalewski, Andrzejczak (77 Rugowski), Siemaszko (36 Kalinowski), Wolny