Trener Sokoła Ostróda ma koronawirusa, w sobotę ostródzianie nie zagrają z Garbarnią Kraków

2020-10-16 09:47:06 (ost. akt: 2020-10-16 09:58:57)
U trenera Sokoła Ostróda Piotra Jacka (z prawej) stwierdzono zakażenie koronawirusem

U trenera Sokoła Ostróda Piotra Jacka (z prawej) stwierdzono zakażenie koronawirusem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

U szkoleniowca drugoligowego Sokoła Ostróda Piotra Jacka stwierdzono koronawirusa. Przez to cały zespół ostródzkiego drugoligowca oraz sztab szkoleniowy trafił na kwarantannę. Nie odbędzie się zaplanowany na sobotę mecz ligowy Sokoła z Garbarnią.
W tygodniu okazało się, że trener ostródzkiego Sokoła Piotr Jacek jest zakażony koronawirusem. W związku z tym wszyscy piłkarze i cały sztab szkoleniowy Sokoła zostali objęci kwarantanną. A jest to równoznaczne z tym, że najbliższy mecz z Garbarnią Kraków, który miał zostać rozegrany w sobotę 17 października nie dojdzie do skutku.

- Ze względu na kwarantannę zespół Sokoła nie rozegra też kolejnego spotkania, zaplanowanego na 24 października na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław - powiedział Zdzisław Sokołowski, dyrektor ostródzkiego Sanepidu. - Na tę chwilę piłkarze i sztab szkoleniowy Sokoła Ostróda są objęci kwarantanną.

Na razie przedstawiciele Sokoła czekają na decyzję władz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Czekamy na decyzję w sprawie najbliższych dwóch spotkań, ale jesteśmy dobrej myśli - powiedział Robert Borkowski, wiceprezes Sokoła Ostróda.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5