Juniorzy Morlin Ostróda wrócili z czterema medalami z mistrzostw Polski w tenisie stołowym

2020-10-12 09:05:27(ost. akt: 2020-10-12 09:27:51)
Zawodnicy Morlin Ostróda na mistrzostwach Polski juniorów w Gliwicach zdobyli cztery medale

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Rewelacyjnie podczas pingpongowych mistrzostw Polski juniorów rozegranych w Gliwicach spisali się zawodnicy ostródzkich Morlin. Podopieczni trenerów Tomasza Krzeszewskiego i Tomasza Sposoba cztery razy stawali na podium.
Pięć medali Młodzieżowych Mistrzostw Polski i cztery krążki z imprezy juniorskiej. Takiego dorobku wśród dyscyplin olimpijskich w województwie warmińsko-mazurskim, nie wspominając o Ostródzie, nie ma żaden klub.

Kolejne medale do klubowej kolekcji dorzucili juniorzy, którzy w weekend rywalizowali na turnieju mistrzostw Polski w Gliwicach. Ostródzianie wzbogacili się o kolejne mistrzostwo Polski. Powalczył o nie Maksymilian Miastowski, który w parze z wypożyczonym z Morlin do AZS Politechniki Rzeszów Szymonem Kolasą przeszli rewelacyjnie przez rywalizację deblistów. W finale pokonali parę Bogorii Grodzisk Mazowiecki Miłosz Redzimski/Patryk Pyśk. Ostródzko-rzeszowski debel, mimo że przegrywał 0:2, to finałowe stracie wygrał 3:2 i sięgnął po złoto.

Pingpongiści Morlin wszechobecni byli też w rywalizacji singlistów. Aż dwóch zawodników Morlin Ostróda stanęło na podium. Obu od złota odrzucił późniejszy mistrz Polski Redzimski. Najpierw w półfinale był minimalnie lepszy od Miastowskiego. - W tym pojedynku Maks był chyba najbliższy tego, żeby pokonać zawodnika Bogorii - powiedział Tomasz Krzeszewski, trener Morlin. - Ale już w finale młody "Redzim" był poza zasięgiem i pewnie rozstrzygnął rywalizację na swoja korzyść w trzech setach.

W finałowym starciu Redzimski 3:0 pokonał zawodnika Morlin Łukasza Sokołowskiego. Zatem w najbardziej prestiżowym turnieju singlistów ostródzianie zdobyli dwa medale: Łukasz Sokołowski (srebro) i Maksymilian Miastowski (brąz).

Czwarty medal na początku mistrzostw Polski w Gliwicach wywalczyli Łukasz Sokołowski, Maksymilian Miastowski, Igor Jankowski, Jakub Klimczewski, którzy zdobyli brąz w turnieju drużynowym.

- Cały czas, mimo wielu przeciwności, robimy swoje i pokazujemy, że dobrze wykonujemy robotę, zdobyliśmy kolejne medale mistrzostw Polski i mamy ich już dziewięć w dorobku w sezonie 2020 - zakończył trener Krzeszewski.