Na mistrzostwach i Pucharze Polski cross country pojadą po czerwonej strefie

2020-10-09 10:53:39(ost. akt: 2020-10-09 11:10:19)
Tor pod Górką już czeka na zawodników

Tor pod Górką już czeka na zawodników

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Ponad setka zawodników zapowiedziała swój strat w sobotnich i niedzielnych mistrzostwach i Pucharze Polski w cross country w podostródzkiej Górce. - Mamy wiele pytań czy zawody się odbędą. Odpowiadamy TAK - informują swoim fanpage'u organizatorzy.
Motocykle i quady w sobotę będą ścigały się na polach w okolicy Ostródy na ponadsiedmiokilometrowej pętli. Piąta i szósta runda mistrzostw oraz Pucharu Polski odbędą się, mimo że powiat ostródzki znalazł się w tzw. czerwonej strefie pandemicznej. To oznacza, że wszystkie imprezy sportowe powinny odbywać się bez udziału kibiców lub zostać odwołane.

- Z przykrością informujemy, że ze względu na obostrzenia kibice nie mogą uczestniczyć w naszych weekendowych zawodach, ale mistrzostwa Polski i Puchar Polski cross country zostaną rozegrane - informuje Andrzej Leśniewski z Moto Klubu Ostróda, który organizuje sobotnie i niedzielne zawody. - Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa na imprezy sportowe zaplanowane dużo wcześniej na ten weekend jest dyspensa.

Rywalizacja odbędzie się na specjalnie do tego przygotowanym torze, którzy organizatorzy – Moto Klub Ostróda – przygotowywali od wielu dni. Tor zlokalizowany jest w Górce przy węźle S7 Ostróda-Południe. Dojechać tam można od strony ciepłowni MPEC czyli najlepiej kierować się tam od ulicy Demokracji i jechać do końca. Jak zapewniają organizatorzy zawodów miejsc parkingowych wystarczy dla wszystkich.

W sobotę zawody rozpoczną się o godz. 10.30, a niedzielne ściganie wystartuje o godz. 9.

- Będzie ekstremalne ślisko i wszechobecne błoto, ale to doda pikanterii rywalizacji - zapowiada Andrzej Leśniewski.

Zawody w Górce będą finałowymi w sezonie i poznamy medalistów mistrzostw Polski oraz zdobywców Pucharu Polski.


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5