Adam Kulpa nie jest już trenerem bramkarzy w ostródzkim Sokole

2020-09-15 13:47:50(ost. akt: 2020-09-15 14:56:55)
Adam Kulpa (drugi z lewej) przestał być członkiem sztabu szkoleniowego Sokoła Ostróda

Adam Kulpa (drugi z lewej) przestał być członkiem sztabu szkoleniowego Sokoła Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Adam Kulpa od wielu lat w Sokole Ostróda zajmował się pracą z bramkarzami. W różnych rolach - jako trener bramkarzy i kierownik drużyny - dwukrotnie wygrywał z Sokołem III ligę i cztery raz (jedyny w historii klubu) wznosił w górę Wojewódzki Puchar Polski. Nie jest już członkiem sztabu szkoleniowego.
Przygodę z ostródzkim Sokołem rozpoczął w połowie lat 80. XX wieku. Od początku był bramkarzem i przeszedł szczeble edukacji piłkarskiej we wszystkich kategoriach wiekowych klubu z Ostródy. W sezonie 1992/93 był najmłodszym piłkarzem Sokoła, który grał w III lidze i pożegnał się z nią podobnie jak cały klub na blisko 20 lat.

Od blisko 10 lat ponownie był związany z Sokołem, w którym zajmował się szkoleniem bramkarzy. Współpracował m.in. z Wojciechem Tarnowskim, Czesławem Żukowskim, Karolem Szwedą, Tomaszem Sokołowskim, Sławomirem Majakiem, Jarosławem Kotas, a ostatnio z Piotrem Jackiem.

W tym czasie Adam Kulpa, który był związany z Sokołem dłużej od wszystkich prezesów oraz działaczy i miał najsilniejsze "sokołowe" DNA. Dwa razy wygrywał III ligę i czterokrotnie świętował zwycięstwo w Wojewódzkim Pucharze Polski.

Od dzisiaj Adam Kulpa nie jest już pracownikiem Sokoła, zarząd ostródzkiego klubu "podziękował" mu za wieloletnią współpracę.

- Nie ma co komentować, poinformowano mnie, że nie jestem już trenerem bramkarzy i przyjąłem to do wiadomości - skomentował Adam Kulpa.

Następcą Adama Kulpy ma zostać Tomasz Plaskaty, który ostatnio był pracownikiem Mieszka Gniezno (III liga grupa 2).2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5