Kolejne jednostki OSP w Krajowym Systemie Ratowniczo – Gaśniczym

2020-09-07 14:41:38 (ost. akt: 2020-09-07 15:00:36)
Podpisanie porozumienia w Urzędzie Gminy Dąbrówno

Podpisanie porozumienia w Urzędzie Gminy Dąbrówno

Autor zdjęcia: Archiwum UG Dąbrówno

Podpisane porozumienia włączają do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego OSP w Marwałdzie i OSP w Samborowie.
W dniu 4 września br. w Urzędzie Gminy w Dąbrównie zostało podpisane trójstronne porozumienie dotyczące włączenia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Marwałdzie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Porozumienie podpisali wójt gminy Dąbrówno Piotr Zwaliński, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie st. bryg. Tomasz Ostrowski i prezes zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Marwałdzie dh Dariusz Grosz. To będzie druga jednostka z gminy Dąbrówno funkcjonująca w systemie KSRG.

Kolejna jednostka OSP z gminy Ostróda również znajdzie się w KSRG. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał wraz z Komendantem Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie st. bryg. Tomaszem Ostrowskim i prezesem zarządu OSP Samborowo dh Leszkiem Kwiatkowskim porozumienie dotyczące włączenia jednostki OSP w Samborowie do systemu.

Wprowadzenie OSP Samborowo i OSP Marwałd do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wpłynie na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców gmin Ostróda i Dąbrówno, a także korzystnie na dalszy rozwój jednostek.

Jednostka należąca do KSRG musi spełniać szereg wymagań. W struktury KSRG mogą wejść tylko najlepiej wyszkolone, wyposażone i wykazujące najwyższą gotowość bojową jednostki OSP na terenie kraju.

OSP musi posiadać zarówno odpowiednie wyposażenie sprzętowe, określoną liczbę wyszkolonych druhów, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych.

Podpisanie umowy w Urzędzie Gminy OstródaŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5