Sokół Ostróda w Kołobrzegu zagra z Kotwicą, Kormoran Zwierzewo u siebie z Błękitnymi Pasym

2020-07-10 09:29:51 (ost. akt: 2020-07-10 10:03:20)
W ostatnim sparingu Sokół Ostróda wygrał 2:1 z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia

W ostatnim sparingu Sokół Ostróda wygrał 2:1 z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Coraz więcej dzieje się podczas letnich przygotowań zespołów piłkarskich z naszego regionu. Trzeci sparing w piątek o godz. 16.30 rozegra drugoligowy Sokół Ostróda. A o godz. 18 w Zwierzewie zacznie się pojedynek Kormorana z Błękitnymi Pasym.
Mocno kręci karuzela kadrowa w ostródzkim Sokole. Na razie jednak sztab szkoleniowy klubu z Ostródy spokojnie przygląda się kolejnym kandydatom do gry. Póki co nic nie słychać o nowych zakontraktowanych piłkarzach. Tymczasem ostródzianie dzisiaj zagrają trzeci mecz kontrolny podczas letnich przygotowań. O godz. 16.30 w Kołobrzegu zmierzą się z trzecioligową Kotwicą Kołobrzeg. Zespół z województwa zachodniopomorskiego w poprzednim sezonie zasłynął tym, że można było tam najlepiej zarobić w III lidze. Rzekomo rekordziści zarabiali tam nawet 15 tysięcy złotych na rękę miesięcznie. Kotwica poprzedni, skrócony w całej Polsce sezon, zakończyła na 4. miejscu w grupie 2.

W Sokole, jak wcześniej wspomnieliśmy, trwa selekcja i piątkowy mecz w Kołobrzegu będzie dla trenera Piotra Jacka i dyrektora sportowego Jarosława Kotasa kolejną okazją do ceny przydatności kandydatów. W dwóch wcześniejszych sparingach rozegranych w Ostródzie Sokół wygrał po 2:1 z czwartoligowym Sportisem Łochowo i trzecioligowym Bałtykiem Gdynia.

Lokalni kibice piłki nożne, którzy ostatnio na żywo nie mogli oglądać sparingów Sokoła (obostrzenia sanitarne) dzisiaj o godz. 18 mogą wybrać się do Zwierzewa. Tam miejscowy Kormoran, przygotowujący się do rozgrywek grupy 2 klasy okręgowej zagra z Błękitnymi Pasym. Wstęp wolny, zapraszamy.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5