Legia nie odpuszcza, odwołała się od decyzji WMZPN, która dała Sokołowi awans do II ligi

2020-05-22 09:21:31(ost. akt: 2020-05-22 09:59:50)
Piłkarze Sokoła przez kilkanaście kolejek byli liderami w grupie 1 i po decyzji WMZPN awansowali do II ligi

Piłkarze Sokoła przez kilkanaście kolejek byli liderami w grupie 1 i po decyzji WMZPN awansowali do II ligi

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Korki od szampana strzeliły i sympatycy Sokoła Ostróda cieszą się z awansu do II ligi. Jednak przedstawiciele warszawskiej Legii, którzy uważają, że ich rezerwy zostały potraktowane niesprawiedliwie nie odpuszczają. Złożyli odwołanie od decyzji WMZPN.
Kilka dni temu PZPN zdecydował, że z grupy 4 III ligi awansują Motor Lublin i Hutnik Kraków. Obie drużyny miały tyle samo punktów po przedwczesnym zakończeniu rozgrywek. Pierwszy był Hutnik, a na drugim miejscu Motor. Prowadzący rozgrywki sezonu 2019/2020 Lubelski ZPN nie uwzględnił tego, że w bezpośrednim pojedynku lepsi byli krakowianie. LZPN uznał, że decydującym w tym przypadku jest bilans bramkowy, a ten lepszy mieli lublinianie, dlatego zostali promowani do II ligi. Po aferze w tej sprawie, o której usłyszała cała Polska komisja do spraw nadzwyczajnych PZPN zdecydowała, że oba zespoły zagrają w przyszłym sezonie w II lidze.

Przy tej okazji swoją szansę zwietrzyła warszawska Legia i postanowiła powalczyć o to, żeby jej rezerwy mogły zagrać w II lidze. Jak wiadomo oba zespoły nie zagrały ze sobą w zakończonym sezonie. Sokół miał jednopunktową przewagę nad Legią II, dlatego stołeczni cały czas dążą do rozegrania przynajmniej jednego spotkania, które rozstrzygnie o awansie.

Jak podaje portal legia.net: - "Legia nie rezygnuje z walki o szczebel centralny po decyzji zarządu Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, który zakończył III ligę i przyznał awans Sokołowi Ostróda. W czwartek stołeczny klub rozpoczął akcję "Ukarani za kadrę", a swój apel przedstawił Jacek Zieliński, dyrektor akademii Wojskowych.

Apel Jacka Zielińskiego: "W związku z decyzją Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, której skutkiem jest odebranie zespołowi Legia II możliwości uczciwego, sportowego rozstrzygnięcia awansu do II ligi, wczoraj wnieśliśmy jako klub protest od decyzji WMZPN i niezwłocznie wykorzystamy pozostałe dostępne środki odwoławcze oraz zakwestionujemy tą uchwałę przed właściwymi organami Polskiego Związku Piłki Nożnej."

- Decyzja nie jest sprawiedliwa, bo losy awansu powinny rozstrzygnąć się na boisku. Obawiałem się takiej decyzji związku, ale… pozostaje nam dalsza praca i brak zmian w mikrocyklu treningowym. Zobaczymy, czy decyzja jest ostateczna… Zależało nam na awansie i zobaczymy, jak to się dalej potoczy – dla portalu legia.net powiedział Piotr Kobierecki, trener Legii II.

Jak się dowiedzieliśmy pismo z odwołaniem warszawskiej Legii wpłynęło już do WMZPN.

mart


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W piątkowym (22 maja) wydaniu m.in.


Kortowiada 2018

Olsztyn - Koncerty na górce kortowskiej podczas Kortowiady.Olsztyn w tym roku bez Kortowiady
Choć może, zamknięci w domach, nie wszyscy to zauważyli, wczoraj, po raz pierwszy od lat, ulicami Olsztyna nie przeszła parada wydziałów. Barwny korowód studentów w tym roku skutecznie zatrzymała pandemia. I chyba po raz pierwszy ich brak odczuło tak wiele osób.

Nastia Juriewicz - tatuatorka z Olsztyna Pozwólcie nam pracować
Salony fryzjerskie i kosmetyczne otworzyły się w poniedziałek. Tatuażyści nie rozumieją, dlaczego ich salony dalej pozostają zamknięte, bo — jak mówią — spełniają podobne przepisy sanitarne. Stąd apel, którego współautorką jest olsztynianka.


Uczymy się na nowo żyć w Olsztynie
Sprawdzaliśmy, jak powoli — w rytmie znoszonych zakazów antyepidemiologicznych — odżywa życie w Olsztynie. Okazuje się, że fryzjerzy przeżyli prawdziwy szturm. Pierwsi klienci zamawiali kawę w kafejkach i obiady w restauracjach. My też!


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5