Prawnicy Legii Warszawa piszą pisma, a Sokół Ostróda czeka na decyzję zarządu WMZPN

2020-05-18 08:57:04 (ost. akt: 2020-05-18 09:49:09)
W poniedziałkowe popołudnie dowiemy się czy Sokół Ostróda awansuje do II ligi

W poniedziałkowe popołudnie dowiemy się czy Sokół Ostróda awansuje do II ligi

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W trzech z czterech grup piłkarskiej III ligi wiadomo już jakie zespoły w sezonie 2020/2021 wystąpią w rozgrywkach drugoligowych. Najdłużej z ogłoszeniem tej decyzji zwleka Warmińsko-Mazurski ZPN, zarządzający w tym sezonie rozgrywkami w grupie 1. O tym czy Sokół Ostróda czy Legia II Warszawa wystąpi w II lidze, dowiemy się w poniedziałek około godz. 17.
Koronawirus "wykopał" piłkarzy z ligowych boisk. Od dwóch miesięcy rywalizacja o punkty nie odbywa się. Sezon 2019/2020 do końca dograją w Ekstraklasie, I i II lidze. Natomiast zakończone zostały rozgrywki od IV ligi w dół. Najdłużej władze Polskiego Związku Piłki Nożnej i okręgowych ZPN zastanawiali się co zrobić z III ligą. Ostatecznie krajowa centrala odpowiedzialność w tej sprawie zwaliła na związki okręgowe prowadzące w tym sezonie rozgrywki. W trzech grupach (2, 3, i 4) decyzje zapadły i znane są zespoły, które w przyszłym sezonie zagrają w II lidze.

Najwięcej czasu na ogłoszenie swojej decyzji zostawiły sobie władze Warmińsko-Mazurskiego ZPN, które swój komunikat w tej sprawie przedstawią w poniedziałkowe (18 maja) popołudnie. Dzisiaj o godz. 15.30 zbiera się zarząd WMZPN, który zdecyduje o losie trzecioligowców z grupy 1.

A tymczasem wśród zainteresowanych awansem trwa nerwowe oczekiwanie. Przypomnijmy, że w ligowej tabeli po 19 kolejkach liderem jest Sokół Ostróda z 1 punktem przewagi nad rezerwami warszawskiej Legii. Ostródzianie w spokoju oczekują decyzji WMZPN. Ale w klubie ze stolicy ostatni dni były dość dynamiczne. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy warszawianie wynajęli kancelarię prawniczą, która wysłała kilka pism na adres WMZPN. Stołeczni prawnicy mieli powoływać się na to, żeby tę rywalizację zakończyć w duchu fair play i rozegranie zaległego meczu między obu drużynami, do którego - na prośbę Legii II - nie doszło jesienią. Spotkanie zgodnie z wcześniejszym terminarzem miałoby zostać rozegrane w Ostródzie.

Jednak na dobrą sprawę wnioski stołecznych wydają się mało zasadne. Uwzględniając wyniki z jesieni i jednej kolejki rozegranej na wiosnę Legia II zajmuje dopiero 3. miejsce w tabeli. W tabeli za prowadzącym Sokołem Ostróda plasuje się jego imiennik z Aleksandrowa Łódzkiego. Zespół z Aleksandrowa zremisował (1:1) z Legią II i ma znaczenie lepszy bilans bramkowy od "wojskowych".

Zatem w ostródzkim Sokole mogą chłodzić szampany, bo decyzja WMZPN wydaje się jakby przesądzona.

Beniaminkowie II ligi w sezonie 2020/21:
KKS 1925 Kalisz (gr 2 III ligi), Śląsk II Wrocław (gr 3), Motor Lublin (gr 4)

mart


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5