Miliony złotych od PZPN na wsparcie klubów z niższych lig

2020-04-21 07:34:39(ost. akt: 2020-04-21 10:09:10)
PZPN otworzy swój skarbiec i wesprze kluby z niższych lig

PZPN otworzy swój skarbiec i wesprze kluby z niższych lig

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Polski Związek Piłki Nożnej zadeklarował, że wesprze finansowo kluby grające od III ligi w dół. Według wyliczeń PZPN do podziału będzie blisko 22 miliony złotych. Mimo że nie wiadomo czy rozgrywki sezonu 2019/2020 na tych poziomach zostaną dokończone to kluby z regionu mogą liczyć na wsparcie "centrali".
Pandemia koronawirusa, która w ostatnich tygodniach sparaliżowała życie wszystkich ludzi, w tym również sportowców mocno odbija się także na klubach piłkarskich. Z tego powodu solidnie cierpią kluby z niższych klas rozgrywkowych. Dlatego PZPN wyszedł z propozycją pomocy finansowej dla klubów grających od III ligi w dół.

Sprawdziliśmy zatem jak będzie wyglądała pomoc ze strony krajowej federacji, na którą liczyć mogą kluby od III ligi w dół - w tym i nadchodzącym sezonie. Kwota jest niemała, ponieważ może to być blisko 22 mln. zł. Łącznie - do podziału na wszystkie kluby w Polsce (część tylko dla III ligi, a część dla niższych lig). Tak to może wyglądać według wyceny PZPN.

Co zatem może złożyć się na wspomnianą kwotę?
• 2,5 mln zł z Pro Junior System (wartość nierozegranych meczów);
• 4 mln zł dofinansowania klubów III ligi w sezonie 2020/2021;
• 5,6 mln zł z PJS dla klubów III i IV ligi w sezonie 2020/2021;
• 1,1 mln zł wsparcia solidarnościowego do podziału pomiędzy kluby III ligi;
• 8,7 mln zł - wartość opłat dla klubów od III ligi w dół, które w sezonie 2020/2021 będą zawieszone;

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu Gazety Ostródzkiej.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (21 kwietnia) wydaniu m.in.

urna wyborcza - ilustracja do tekstuNie było chętnych do komisji
Gdybyśmy 10 maja mieli pójść do urn i wybrać prezydenta RP, to nie byłoby komu policzyć głosów. Z powodu pandemii po raz pierwszy nie udało się powołać wszystkich obwodowych komisji wyborczych. Wczoraj minął termin ich powołania.

Skrzynka pocztowa przydrożnaTrzeba mieć skrzynkę na listy
Zwykła skrzynka na listy niespodziewanie stała się sprawą polityczną. A wielu z nas pewnie dopiero teraz usłyszało, że za brak takiej skrzynki grozi nawet do 10 tys. zł grzywny.

Spowiedź duszy w telefonie
Izolacja w czasach pandemii koronawirusa jest przyczyną stresu oraz lęku o przyszłość. Wiele osób nie wie, jak sobie z tym poradzić. Andrzej Dramiński opowiada o wzmożonej aktywności w tych dniach Olsztyńskiego Telefonu Zaufania „Anonimowy Przyjaciel”.
2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5