Siódma edycja turnieju U-12 Ostróda Cup nie odbędzie się w tym roku

2020-04-19 12:29:35 (ost. akt: 2020-04-19 10:53:15)
W tym roku nie zapraszamy na kolejną edycję piłkarskiej rywalizacji Ostróda Cup

W tym roku nie zapraszamy na kolejną edycję piłkarskiej rywalizacji Ostróda Cup

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Borussia Dortmund, West Bromwich Albion czy Liverpool FC wystąpiły i wygrały turniej piłkarski na ostródzkim pięciotysięczniku. Było to przy okazji zmagań młodych piłkarzy do lat 12 - Ostróda Cup. W tym roku - jak wiele innych wydarzeń w Ostródzie - ten turniej nie dojdzie do skutku.
Z różnych przyczyn, ale przede wszystkim przez pandemię koronawirusa, w Ostródzie w pierwszym półroczu nie odbędzie się wiele imprez sportowych. Wzorem imprez biegowych - jak Ostródzkie Biegi Uliczne czy Ostródzki Półmaraton św. Jerzego - w Ostródzie w tym roku odwołany został turniej piłkarski Ostróda Cup.

Miała to być już 7. edycja piłkarskich zmagań 12-latków, którzy od kilku lat rywalizowali na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Na ten rok może nie planowano zaproszenia wielkich piłkarskich firm - wcześniej występowały m.in. Liverpool FC, West Bromwich Albion, Borussia Dortmund, Legia Warszawa, Zagłębie Lubin. Jednak organizatorzy, Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, mieli zebrany budżet na przeprowadzenie Ostróda Cup 2020. Podczas 7. edycji, która została odwołana mieli po raz pierwszy w historii turnieju zagrać piłkarze z Chin.

Do tego jednak nie dojdzie, ponieważ część uczestników z powodu pandemii koronawirusa zrezygnowała z przyjazdu do Ostródy w ostatni weekend maja. Turniej został odwołany, ale jak organizatorzy napisali na swoim portalu już zapraszają na edycję Ostróda Cup 2021.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5