Koronawirus wyrzuca kolejne ostródzkie imprezy sportowe z kalendarza 2020

2020-03-31 09:24:55 (ost. akt: 2020-03-31 10:13:17)
30. Ostródzkie Biegi Uliczne raczej na pewno nie odbędą się w drugą sobotę maja

30. Ostródzkie Biegi Uliczne raczej na pewno nie odbędą się w drugą sobotę maja

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pierwsi zawieszenie imprezy zapowiedzieli organizatorzy 9. edycji Ostródzkiego Półmaratonu św. Jerzego. Kolejne w kolejce do odwołana lub przeniesienia na inny termin są Ostródzkie Biegi Uliczne oraz piłkarski turnieju U-12 Ostróda Cup. To dotychczasowe pokłosie koronawirusa.
Kolejne imprezy sportowe w naszym regionie są zagrożone lub po prostu wypadają z kalendarza 2020. Kilka tygodni temu zawieszona została organizacja tegorocznej edycji Ostródzkiego Półmaratonu św Jerzego. Ta największa impreza biegowa w powiecie ostródzkim (w ubiegłym roku wystartowało blisko 500 biegaczy) była planowana na 14 czerwca, ale nie dojdzie do skutku.

Następni w kolejce są organizatorzy innych eventów sportowych. Najbliższe w kolejce do organizacji imprez sportowych jest Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. W drugą sobotę maja zostać rozegrane jubileuszowe 30. Ostródzkie Biegi Uliczne. Impreza została wymyślona i zorganizowana przez Czesława Najmowicza na 200-lecie uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

- Dlatego na początku przez kilka lat organizowaliśmy Biegi Konstytucji 3 Maja - wspomina Czesław Najmowicz, były maratończyk i burmistrz Ostródy. - Oczekiwałem tej 30. edycji, ale siła wyższa. Jak trzeba będzie odwołać lub przenieść na inny termin to trzeba.

W tym roku OCSiR wcześnie zabrał się do prac nad 30. Ostródzkimi Biegami Ulicznymi. Już w styczniu odbyło się spotkanie z biegaczami w sprawie wytyczenia nowej trasy biegu memoriałowego im. Zdzisława Krzyszkowiaka na 10 km. Jednak na razie organizacja biegów również została zawieszona.

- Termin majowy jest poważnie zagrożony, a raczej niemożliwy do realizacji - uważa Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. - Obecna sytuacja sprawiła, że na razie czekamy, jak to wszystko się rozwinie. Jeżeli nie zrobimy tego w maju, to postaramy się, żeby zorganizować to okresie jesiennym.

Pod wielkim znakiem zapytania stoi też kolejna edycja międzynarodowego turnieju piłkarskiego U-12 Ostróda Cup.

- Jest zainteresowanie imprezą, ale też z racji niepewnej sytuacji już mamy sygnały od przedstawicieli zespołów, którzy w trosce o zdrowie swoich zawodników, na razie zawiesili swój przyjazd do Ostródy - mówi dyrektor OCSiR.

Turniej Ostróda Cup 2020 miał zostać rozegrany w weekend na przełomie maja i czerwca tego roku.


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


We wtorkowym (31 marca) wydaniu m.in.

Marcin BurzaWirus zabija miejsca pracy
Koronawirus zmienił wszystko, a walka z pandemią to też walka o przetrwanie gospodarki, przedsiębiorstw i miejsc pracy. Eksperci przewidują falę bankructw, skok bezrobocia. A przedsiębiorcy apelują do rządu o jak najszybsze wsparcie.

Teraz PiS chce referendum
Ledwie upadła jedna inicjatywa referendalna, a już jest zapowiadana kolejna. Działacze PiS mówią o zamiarze zorganizowania referendum w sprawie odwołania Piotra Grzymowicza z funkcji prezydenta Olsztyna.

Egzaminy też miały problem
Próbne egzaminy ósmoklasistów to nic nowego. Nowy był tylko sposób ich przeprowadzenia — w sieci. Stało się jednak to samo, co w przypadku startującego niedawno e-learningu. Padły serwery. Na szczęście nie na długo.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5