Siedem kolizji i trzech kierowców pod wpływem

2020-03-02 13:30:43 (ost. akt: 2020-03-02 13:38:51)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci podsumowali miniony weekend na drogach regionu. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 kolizji. Zatrzymano trzech kierowców pod wpływem alkoholu.
Dla policjantów każdy weekend to czas wzmożonej pracy oraz licznych akcji profilaktycznych. Od piątku do niedzieli na terenie naszego powiatu doszło do 7 niegroźnych kolizji.

W minioną sobotę (29.03) około godz. 20:00 policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 49- letniego kierowcę audi. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało, że znajduje się od w stanie po użyciu alkoholu. Mimo, iż jest to wartość wykroczeniowa, mężczyzna stracił swoje prawo jazdy a sporządzona przez policjantów dokumentacja trafi do sądu.

W niedzielny poranek (01.03) około godz. 7:30 w Miłomłynie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Siedzący za kierownicą 42- latek miał w organizmie ponad promil alkoholu w organizmie. Ponadto, w trakcie interwencji okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kilka godzin później w miejscowości Naprom policjanci ostródzkiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, który wykazał się nieodpowiedzialnością i wsiadł za kierownicę w stanie po użyciu alkoholu. O dalszym losie 40- letniego kierowcy również zadecyduje sąd.


POLECAMY USŁUGI NASZYCH PRENUMERATORÓW

IMR detailing - to efektywna pielęgnacja twojego auta, która sprawi, że twój samochód będzie wyglądał tak, jakby właśnie wyjechał z salonu.
Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pijany POLICJANT !!! #2878872 | 79.184.*.* 2 mar 2020 19:24

    Pijany policjant dachował. Alkomat jego kolegów nic nie wykazał, ale do akcji wkroczyli strażacy' 22 lutego 2020 roku pijany policjant po służbie dachował swoim autem w kujawsko-pomorskiej gminie Nowe. Na miejsce przybyli jego koledzy z komisariatu oraz zastęp strażaków. Funkcjonariusze zbadali 35-latka alkomatem, który nic nie wykazał. Na szczęście obecni na miejscu strażacy nie odpuścili, prosząc o zmianę urządzenia. Drugi pomiar zakończył się wynikiem 1,5 promila.Funkcjonariusz policji z 15-letnim doświadczeniem w służbie doprowadził do dachowania. Wypadek okazał się niegroźny w skutkach, nikt nie odniósł poważnych obrażeń i pewnie skończyłoby się wyłącznie na stratach materialnych, gdyby nie fakt, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu.Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji i zastęp strażaków. Jak donosi tygodnik "Czas Świecia", zgodnie ze standardowymi procedurami sprawca kolizji został przebadany alkomatem. Problem w tym, że było to urządzenie iBlow służące do szybkich, wyrywkowych kontroli trzeźwości. Wynik okazał się negatywny. Strażacy, którzy wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, nalegali jednak na ponowne badanie z użyciem innego alkomatu, który wskazał imponujące 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Obecnie toczy się wobec niego postępowanie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wydalenie z policji. https://autokult.pl/36673,pija ny-policjant-dachowal-alkomat-jego-koleg ow-nic-nie-wykazal-ale-do-akcji-wkroczyl i-strazacy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5