Pobił młodszego kolegę i zabrał mu telefon

2020-02-21 12:35:32 (ost. akt: 2020-02-21 12:53:14)

Autor zdjęcia: Policja

Zarzut rozboju usłyszał 18- letni mieszkaniec Ostródy, który pobił swojego młodszego kolegę i zabrał mu telefon. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór policyjny. Młody mężczyzna za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek (17.02). Wówczas 18- letni mieszkaniec Ostródy zaatakował swojego młodszego kolegę. Przewrócił 15-latka na ziemię, zaczął go kopać po ciele i bić po głowie. Następnie zabrał mu telefon komórkowy o wartości 200 zł.

Policjanci po otrzymaniu informacji o tym zdarzeniu przystąpili do czynności. 18-latek został zatrzymany. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon.

Młody mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, następnie usłyszał zarzut rozboju. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Za swoje agresywne zachowanie młody mieszkaniec Ostródy odpowie przed sądem. Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Pijany policjant dachował #2876166 | 79.184.*.* 26 lut 2020 13:57

    Pijany policjant dachował. Alkomat jego kolegów nic nie wykazał, ale do akcji wkroczyli strażacy' 22 lutego 2020 roku pijany policjant po służbie dachował swoim autem w kujawsko-pomorskiej gminie Nowe. Na miejsce przybyli jego koledzy z komisariatu oraz zastęp strażaków. Funkcjonariusze zbadali 35-latka alkomatem, który nic nie wykazał. Na szczęście obecni na miejscu strażacy nie odpuścili, prosząc o zmianę urządzenia. Drugi pomiar zakończył się wynikiem 1,5 promila.Funkcjonariusz policji z 15-letnim doświadczeniem w służbie doprowadził do dachowania. Wypadek okazał się niegroźny w skutkach, nikt nie odniósł poważnych obrażeń i pewnie skończyłoby się wyłącznie na stratach materialnych, gdyby nie fakt, że mężczyzna prowadził pod wpływem alkoholu.Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji i zastęp strażaków. Jak donosi tygodnik "Czas Świecia", zgodnie ze standardowymi procedurami sprawca kolizji został przebadany alkomatem. Problem w tym, że było to urządzenie iBlow służące do szybkich, wyrywkowych kontroli trzeźwości. Wynik okazał się negatywny. Strażacy, którzy wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu, nalegali jednak na ponowne badanie z użyciem innego alkomatu, który wskazał imponujące 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy. Obecnie toczy się wobec niego postępowanie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i wydalenie z policji. https://autokult.pl/36673,pija ny-policjant-dachowal-alkomat-jego-koleg ow-nic-nie-wykazal-ale-do-akcji-wkroczyl i-strazacy

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5