AP Ostróda i Płomień Turznica jedyne w powiecie z certyfikatami PZPN

2019-11-29 19:28:02 (ost. akt: 2019-11-29 20:07:34)
AP Ostróda ma srebrną, a Płomień Turznica brązową gwiazdkę PZPN

AP Ostróda ma srebrną, a Płomień Turznica brązową gwiazdkę PZPN

Autor zdjęcia: Archiwum PZPN

694 szkółki piłkarskie otrzymały Certyfikaty Polskiego Związku Piłki Nożnej na jednym z trzech poziomów: złotym, srebrnym lub brązowym. W tym gronie są kluby z powiatu ostródzkiego. Srebrną gwiazdkę otrzymała Akademia Piłkarska Ostróda, a brązową Płomień Turznica.
Program Certyfikacji to innowacyjny projekt, którego zadaniem jest podniesienie jakości szkolenia w szkółkach piłkarskich na terenie całej Polski. W jego pierwszej edycji do PZPN wpłynęło 1197 formularzy zgłoszeniowych. Ostatecznie wszystkie wymagania formalno-prawne spełniły 694 podmioty i to właśnie im Komisja Weryfikacyjna oraz Komisja Odwoławczej ds. Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich przyznały certyfikaty, które obowiązywać będą do 30 czerwca 2021 roku.


Otrzymanie certyfikatu nie było łatwym zadaniem, wymogów proceduralnych nie spełnił m.in. Górnik Zabrze. Najwięcej certyfikatów przyznano w województwie śląskim – 85. Wśród nich 48 jest brązowych, 19 srebrnych, a 18 złotych. Na Warmii i Mazurach certyfikaty otrzymało 29 akademii i szkółek piłkarskich. Jedyną złotą PZPN przyznał dla Olimpii Elbląg. W procesie certyfikacji PZPN srebrną gwiazdkę przyznał dla AP Ostróda.

- Jest to potwierdzenie tego, że nasza akademia pracuje z dziećmi w należyty sposób - powiedział Grzegorz Sobotka, trener z ostródzkiej AP. - Podczas procesu weryfikacji byliśmy kontrolowani przez przedstawicieli PZPN. Musieliśmy pokazać ile mamy grup młodzieży, trzeba było spełnić surowe wymagania sprzętowe. Od strony praktycznej, teoretycznej i przygotowania dokumentacji, pokazaliśmy, że to co u nas się dzieje to poważna sprawa. Ta srebrna gwiazdka jest dowodem na to, że śmiało można puścić do nas dzieci, bo w naszym szkoleniu nie ma przypadku.

AP Ostróda nie jest jedynym klubem z powiatu ostródzkiego, któremu PZPN przyznał certyfikat. Brązową gwiazdkę otrzymał Płomień Turznica.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5