Sokół Ostróda i zespoły z okręgówki w weekend grają na wyjeździe

2019-11-09 08:24:49 (ost. akt: 2019-11-09 10:40:41)
Piłkarze Sokoła Ostróda w sobotę powalczą o punkty z Ursusem w Warszawie

Piłkarze Sokoła Ostróda w sobotę powalczą o punkty z Ursusem w Warszawie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Liderujący w grupie 1 III ligi ostródzki Sokół w sobotę wybiera się po punkty do stolicy. Ostródzianie o godz. 13 rozpoczną rywalizację z Ursusem Warszawa. Na wyjazdach zagrają też wszystkie zespoły z naszego regionu występujące w grupie 2 klasy okręgowej.
Przepaść punktowa (21) dzieli przed 16. kolejką spotkań drużyny Sokoła i Ursusa. Patrząc na dotychczasowy dorobek obu ekip nietrudno wskazać faworyta sobotniej konfrontacji w stolicy. Tym bardziej, że ostródzianie w Warszawie wystąpią w optymalnym składzie. Poza Piotrem Okuniewiczem nikt nie jest kontuzjowany, żaden piłkarz Sokoła nie jest też zagrożony absencją z powodu nadmiernej ilości żółtych kartek.

Patrząc na potyczki obu zespołów z ostatnich trzech sezonów to bilans jest remisowy. W sześciu meczach dwa razy wygrał Sokół, dwukrotnie lepszy był Ursus i dwa razy był remis. Nawet bilans bramkowy wypada remisowo (5:5), ponieważ kiedy wygrywał Sokół lub Ursus, zawsze było to różnicą jednej bramki.

W tym sezonie znacznie lepiej spisuje się Sokół, który do tej pory więcej spotkań wyjazdowych rozstrzygnął na swoją korzyść. Przed dzisiejszym meczem w Warszawie (początek o godz. 13) na papierze faworytami są ostródzianie i liczymy, że potwierdzą to na murawie, odnosząc 12. zwycięstwo w tym sezonie.

Transmisja z meczu w Warszawie do obejrzenia pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=fBUuKLBN6sQ

Ostatnia kolejka rundy jesiennej czeka zespoły z naszego regionu występujące na poziomie klasy okręgowej. Wszystkie ekipy — Tęcza Miłomłyn, Kormoran Zwierzewo, Grunwald Gierzwałd i Płomień Turznica — zagrają na wyjazdach. Trzy spotkania rozegrane zostaną w sobotę (godz. 13.30). Teoretycznie najłatwiejsze zadanie czeka Kormorana, który zmierzy się z przedostatnim Orłem Janowiec Kościelny. Natomiast trudniejsze wyzwania czekają piłkarzy z Miłomłyna i Gierzwałdu. Grunwald zmierzy pierwszą rundę zakończy pojedynkiem z zajmującym 1. miejsce Delfinem Rybno, a Tęcza wyjeżdża do Olimpii Olsztynek.

W niedzielę (10 listopada) swój mecz rozegra Płomień, który o godz. 13.30 zmierzy się z GKS Stawiguda.

Jeżeli ktoś ma ochotę to w sobotę może wybrać się do Morąga. Tam w 16. kolejce III ligi o godz. 13 miejscowy Kaczkan Huragan rozpocznie mecz z Pelikanem Łowicz.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5