Dwie trybuny odkryte na stadionie będą wyłączone z użytkowania

2019-10-02 10:11:07(ost. akt: 2019-10-02 10:17:45)
Z trzech trybun odkrytych jedna warunkowo jest dopuszczona do użytkowania

Z trzech trybun odkrytych jedna warunkowo jest dopuszczona do użytkowania

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji otrzymało ekspertyzę stanu technicznego trybun odkrytych na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Wynika z niej, że dwie z trzech trybun należy wyłączyć z użytkowania.
Wskutek przeprowadzonej kilka miesięcy temu kontroli na stadionie przy ul. 3 Maja Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Ostródzie wydał postanowienie, w którym zobowiązał właściciela obiektu do wykonania ekspertyzy stanu technicznego trybun odkrytych. W uzasadnieniu postanowienia m.in. można było przeczytać, że stan techniczny trybun otwartych oraz przynależnych do nich pomieszczeń technicznych i socjalnych nie nadaje się do dalszego bezpiecznego użytkowania.

W związku z powyższym OCSiR wyłączyło z użytku całe odkryte trybuny i zleciło wykonanie ekspertyzy technicznej. Wyniki ekspertyzy stanu technicznego trybun odkrytych wraz pomieszczeniami sanitarnymi i technicznymi trafiły niedawno na biurko dyrektora OCSiR. W dokumencie można m.in. przeczytać, że w chwili obecnej trybuny nr 3 i 4 są w nieodpowiednim stanie technicznym. Same trybuny wraz z pomieszczeniami zlokalizowanymi pod nimi należy wyłączyć z użytkowania do czasu wykonania prac naprawczych.

- Warunkowo do bezpiecznego użytkowania możemy dopuścić jedynie tak zwaną trybunę numer 5 czyli tę od strony Jeziora Drwęckiego i tak też uczynimy – mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. - Natomiast zgodnie z zaleceniem wyłączone z użytkowania zostaną pozostałe dwie trybuny.

To jest na pewno dobra wiadomość dla kibiców gości, którzy czasami pojawiają się na trzecioligowych meczach w Ostródzie.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5