Po ligowej kolejce: dominacja Sokołów, zwycięstwo Grunwaldu i kilka porażek [zdjęcia]

2019-09-30 09:19:53(ost. akt: 2019-09-30 10:04:48)
W klasie A rezerwy ostródzkiego Sokoła 20:0 rozgromiły Pamę Powodowo

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

20:0 wygrały rezerwy Sokoła Ostróda w A-klasowym spotkaniu i liderują w grupie 2. Przewagę punktową zwiększył występujący w III lidze Sokół, który pokonał Pelikana Łowicz. W okręgówce cenne trzy punkty zdobył Grunwald Gierzwałd i zremisowała Tęcza Miłomłyn. Sporo działo się podczas piłkarskiego weekendu.
Tym razem nietypowo, bo zaczynamy tym co wydarzyło się w rozgrywkach grupy 2 klasy A. Prowadzący w tabeli Sokół II Ostróda z kilkoma piłkarzami z pierwszego składu ustanowił kolejny rekord skuteczności w sezonie 2019/2020. Ostródzianie w meczu z Pamą Powodowo strzelili aż 20 goli, a z tyłu zagrali na zero. Po siedmiu kolejkach ostródzianie mają na koncie 76 strzelonych goli.

W tej samej grupie rozgrywkowej zapunktował też LKS Tyrowo, który na własnym boisku bezbramkowo zremisował z Zalewem Frombork. Niespodziankę in minus sprawili natomiast piłkarze Jastrzębia Ględy, którzy na wyjeździe przegrali 1:2 z ostatnim dotychczas Piastem Wilczęta. Nie poszło też piłkarzom Iskry Smykówko. Zespół z gminy Ostródy w Młynarach przegrał z tamtejszą Syreną aż 0:5.

Natomiast w III lidze jak po swoje poszedł pierwszy Sokół i na własnym stadionie wysoko (4:1) pokonał Pelikana Łowicz. Dominację ostródzian już w 7. min golem potwierdził Patryk Kubicki. Kilkanaście minut później po faulu na Kubickim w polu karnym arbiter podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Skutecznie wykonał ją Krzysztof Wicki i od 20. min było 2:0 dla lidera III ligi. Jeszcze przed przerwą świetną okazję zmarnował Kubicki, którego kilka metrów od bramki ubiegł bramkarz Pelikana.
W 54. min po rzucie rożnym w polu bramkowym gości w zamieszaniu na 3:0 podwyższył Wicki. Pelikan po strzale Damiana Warchoła w 70. min zdobył honorową bramkę. Ale sześć minut później efektowną główką Robert Hirsz ustalił wynik meczu na 4:1.
Po ósmym ligowym zwycięstwie Sokół pozostał na fotelu lidera i powiększył przewagę punktową nad grupą pościgową, ponieważ Legia II Warszawa zremisowała 2:2 z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, a Świt Nowy Dwór przegrał 1:2 z RKS Radomsko. W kolejnym meczu Sokół na wyjeździe zagra z Concordią Elbląg, sobota (5 października) godz. 16.

Grunwald Gierzwałd, występujący w grupie 2 klasy okręgowej, pozostał bezkompromisowy w tym sezonie i sięgnął po trzecie zwycięstwo. Na boisku we Frygnowie wygrał 2:1 z Polonią Pasłęk. Wszystkie gole zdobyli gospodarze: do bramki Polonii trafili Krzysztof Krysztofik i Krystian Kołakowski, a do swojej piłkę skierował Dawid Komorowski.
W Gągławkach spotkali się sąsiedzi z tabeli Fortuna i Tęcza Miłomłyn. Przed meczem oba zespoły miały po tyle samo punktów. Po 90 minutach gry wszystko zostało po staremu, bo spotkanie zakończyło się remisem 1:1 (gol: Bartłomiej Klonowski).
Niestety nie poszło naszym zespołom z gminy Ostróda. Płomień Turznica na wyjeździe przegrał 1:4 z Unią Susz. Kormoran Zwierzewo na własnym boisku podejmował liderującego Barkasa Tolkmicko. Gospodarze powalczyli, ale mieli za mało argumentów by zapunktować w meczu z liderem. Spotkanie zakończyło się porażką zwierzewian 2:6.

W grupie 4 klasy B zespoły z naszego regionu zagrały w kratkę. Mewa Smykowo na wyjeździe 1:0 pokonała Osą Ząbrowo. Gościnni byli piłkarze Velu Dąbrówno, którzy na własnym boisku przegrali 0:3 z Żakiem Jamielnik.