Polki straciły szansę na ćwierćfinał, w południe zagrają Polacy

2019-07-05 09:47:14(ost. akt: 2019-07-05 10:04:10)
Polki nie powtórzą wyniku sprzed dwóch lat, kiedy w Zagrzebiu wywalczyły wicemistrzostwo

Polki nie powtórzą wyniku sprzed dwóch lat, kiedy w Zagrzebiu wywalczyły wicemistrzostwo

Autor zdjęcia: Grzegorz Trzpil/ZPRP

Czwarty dzień mistrzostw Europy w plażowej piłce ręcznej w Starych Jabłonkach zaczął się deszczowo i porażką Polek z Chorwacją. O godz. 12 na stadion główny na plaży Hotelu Anders wybiegną Polacy, którzy zmierzą się ze Szwajcarią. Zwycięstwo Polaków da im awans do ćwierćfinału.
Reprezentantki Polski nie powtórzą wyczyny sprzed dwóch lat, kiedy podczas ME w Zagrzebiu zostały wicemistrzyniami Starego Kontynentu. Ostatnią szansę Biało-czerwone zaprzepaściły w piątkowy poranek. Nie nawiązały walkie w pojedynku drugiej fazy grupowej z Chorwatkami. Brak skuteczności Polek, a przede wszystkim dobra gra chorwackiej bramkarki przyczyniły się do tego, że gospodynie przegrały 0:2 (8:16, 6:20). Tym samym reprezentantki Polski straciły szansę na grę w ćwierćfinałach.

Przed taką szansą stoją natomiast Polacy, którzy myśląc o awansie do fazy pucharowej mistrzostw Europy w Starych Jabłonkach muszą pokonać Szwajcarów. Pojedynek Biało-czerwonych z Helwetami rozegrany zostanie na boisku nr 1, początek zaplanowany jest na godz. 12.

Zapraszamy do Starych Jabłonek, wstęp wolny.

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5