Chlapa na trasie, uśmiechy na twarzach i wielkie serducha dla orkiestry

2019-01-13 16:37:32 (ost. akt: 2019-01-13 17:11:09)
Biegiem i spacerem lokalni biegacze otworzyli biegowy sezon 2019 w gminie Ostróda

Biegiem i spacerem lokalni biegacze otworzyli biegowy sezon 2019 w gminie Ostróda

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Pobiegli i przespacerowali się z Lubajn do Zwierzewa. Ciut zmęczeni, ale mega zadowoleni docierali do mety na dwóch dystansach, a tam wzięli udział w koncercie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Za nami 5. Gminny Zimowy Bieg "Rodzinne bieganie".
Nie było rekordu frekwencji, ale nie oto chodziło. Najważniejszym celem Gminnego Zimowego Biegu "Rodzinne bieganie" jest spotkanie i integracja biegaczy oraz osób preferujących czynny wypoczynek. Tradycyjnie uczestnicy pierwszego w nowym roku biegu w gminie Ostróda spotkali się pod kościołem w Lubajnach. Stamtąd po rozgrzewce dzieci i dorośli wystartowali na dwie trasy, jedną o długości pona 4 km, a drugą ok. 10 km. Na trasie, cokolwiek rozmokłej w niedzielę, pojawili się też kijkarze oraz spacerowicze, ale byli też uczestnicy, którzy jeden dystansów pokonali ze swoimi czworonogami.

W czasie i po biegu pod salą sportową w Zwierzewie i w jej środku prowadzona była zbiórka na WOŚP. I jak co roku, biegacze oraz kibice nie żałowali grosza, bo do konta orkiestry dołożyli 2900 zł. Tradycyjnie popisały się gospodynie z sołectwa Zwierzewo, które zadbały o pyszny posiłek dla wszystkich, królowały kartacze, ale wszyscy zajadali się też bigosem i babką ziemniaczaną.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5