Biegaczki MLKS Ostróda na sportowo uczciły 100-lecie niepodległości [zdjęcia]

2018-11-11 17:50:12(ost. akt: 2018-11-11 19:03:25)
Lekkoatletki MLKS Ostróda biegiem uczciły Dzień Niepodległości

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jedni maszerowali, inni składali kwiaty pod pomnikami, śpiewali hymn narodowy, a jeszcze inni 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę świętowali biegiem. Tę ostatnią formę wybrały lekkoatletki MLKS Ostróda, które w Rybnie wystartowały w 21. Biegu Niepodległości.
W polskich miastach na różny sposób świętowana była 100. rocznica Polski niepodległej. W Rybnie od ponad 20 lat jednym z elementów kolejnych rocznic odzyskania niepodległości jest bieg uliczny, w niedzielę rozegrana została już 21. edycja.

Od kilku lat w biegach niepodległościowych startują podopieczne Ryszarda Nowickiego z MLKS Ostróda. W tym roku sześć ostródzkich biegaczek na podium zakończyło rywalizację w tej niewielkiej miejscowości położonej w powiecie działdowskim. Na dystansie 450 metrów na 2. miejscu finiszowała Dominika Ostrowska, a 3. była Hanna Włodarska. W rywalizacji na 600 metrów na 2. pozycji linię mety minęła Monika Prusińska. Pierwsze dwa miejsca ostródzianki zajęły w biegu na 2000 metrów, wygrała Alicja Piechocka, a za nią na metę wbiegła Kinga Tchórz. W kategorii open dystans 2500 metrów na 2. miejscu ukończyła Katarzyna Piechocka.