Medalu nie ma, ale młodzicy SMS Ostróda są w krajowej czołówce

2018-07-29 12:40:49(ost. akt: 2018-07-29 11:03:02)
Młodzicy SMS Ostróda w Sulejowie byli krok od medalu mistrzostw Polski

Młodzicy SMS Ostróda w Sulejowie byli krok od medalu mistrzostw Polski

Autor zdjęcia: Archiwum SMS Ostróda

Młodzicy SMS Ostróda z mistrzostw Polski w Sulejowie wrócą bez medalu. W niedzielnych ćwierćfinałach obie ostródzkie pary przegrały swoje mecze. Później między sobą rozegrały spotkanie o 5. miejsce w Polsce. Ostródzianie to krajowy top i zasłużyli na brawa.
Może gdyby mecze ćwierćfinałowe rozegrane zostały w sobotę to siłą rozpędu pary z SMS Ostróda awansowałyby do najlepszej czwórki w Polsce. Tymczasem nocny odpoczynek dodał sił ich ćwierćfinałowym rywalom i nie udało się awansować do strefy medalowej.

Pary Miron Piwowarczyk/Dymitr Prass i Jakub Siwkowski/Hubert Siwkowski poranne pojedynki o wejście do czwórki przegrały po 0:2. Przed południem obie ekipy z jednej szkoły i tej samej klasy spotkały się w meczu o 5. miejsce. W tej rywalizacji górą byli Piwowarczyk i Prass, którzy wygrali 2:0.

- Dwie drużyny w najlepszej szóstce w kraju, to naprawdę wielki sukces. Chcieliśmy zdobyć medale, ale inni też po nie przyjechali. Nam się nie udało, ale jestem mega dumny z chłopaków - skomentował Jakub Michalak, trener młodzików SMS.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5