Piłkarze Naki Olsztyn wyjechali z Ostródy z pucharem Stalzłomu [zdjęcia]

2018-01-07 11:56:14 (ost. akt: 2018-01-07 12:22:04)
Podczas turnieju o puchar Stalzłomu zespoły rozegrały 33 mecze

Podczas turnieju o puchar Stalzłomu zespoły rozegrały 33 mecze

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji na parkiet lały się pot i łzy, a na trybunach buzowały emocje. Tak było podczas turnieju halowego dla piłkarzy z rocznika 2009. Z głównym trofeum - pucharem Stalzłomu - do Olsztyna wróciła drużyna Naki.
Na drugi zimowy turniej halowy zorganizowany przez Akademię Piłkarską Ostróda przyjechało dziesięć zespołów. Piłkarze urodzeni w 2009 roku rywalizowali o puchar ostródzkiej firmy Stalzłom. W tym wieku jest niewiele miejsca na założenia taktyczne. Najważniejsze są dobra zabawa, zdobywanie bramek, a przede wszystkim umiejętność podziękowania sobie po meczu bez względu na osiągnięty wynik. Krótko mówiąc taki turniej ma uczyć i kształtować małych piłkarzy.

Podczas rywalizacji emocje z parkietu przenosiły się na obecnych na trybunach rodziców i dziadków. Niektórzy nie mogli zrozumieć dlaczego jeden sędzia mur odsuwa odsuwał na odległość czterech kroków, a drugi potrzebował do tego pięciu. To jednak schodziło na drugi plan, bo najważniejsze było współzawodnictwo dziewięciolatków i młodszych.

Los sprawił, że w pierwszej fazie turnieju w jednej grupie spotkały się trzy najlepsze zespoły. Prawie poza zasięgiem rywali byli piłkarze Naki Olsztyn. Choć olsztynianie zaliczyli wpadkę w pojedynku z AP I Ostróda, który przegrali 1:2. Ale pozostałe mecze grupowe wygrali i zajęli 1. miejsce. W fazie pucharowej już nikt nie zatrzymał Naki.

Finałowym rywalem olsztynian byli podopieczni Remigiusza Sobocińskiego z GKS Wikielec. Obie ekipy wcześniej spotkały się w grupie i wtedy 3:1 wygrał zespół Naki. W finale ponownie lepsi byli piłkarze z Olsztyna, którzy tym razem po puchar Stalzłomu sięgnęli, wygrywając 2:1. Na trzecim miejscu rywalizację w hali OCSiR zakończyli piłkarze Polonii Pasłęk.

Ostródzianie tym razem zajęli miejsca w dolnych rejonach tabeli, AP II na 8., a AP I na pozycji 9.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5