Wychowankowie z Jasełkami u seniorów

2017-12-20 12:47:46 (ost. akt: 2017-12-20 12:50:08)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe „A nadzieja znów wstąpi w nas…”. Odwiedzili ze swoim występem zaprzyjaźniony Klub Seniora Osiedle Drwęckie przy Parafii Św. Jana Bosko w Ostródzie.
19 grudnia w ramach integracji ze środowiskiem lokalnym i oczywiście z dobrą bożonarodzeniową nowiną i życzeniami wychowankowie Internatu odwiedzili Klub Seniora przy parafii Św. Jana Bosko w Ostródzie.

Swoim przedstawieniem uświetnili klubową wigilię. Jasełka niosły ze sobą ważne przesłanie, że Święta Bożego Narodzenia są wielkim darem dla nas, że nie tylko choinka i prezenty, ale sam Jezus jest podarunkiem, który należy rozdać innym. Wychowankowie przekazali na ręce pani Prezes Klubu świecę z symbolicznym światłem pokoju i nadziei.

Młodzież przypomniała nam wszystkim, by świat nie uległ podejrzliwości, zniechęceniu i strachowi, ale budował pokój i tolerancję. Atmosfera podczas występu była pełna wzruszenia i podziwu dla młodych aktorów, którzy jak zawsze chętnie integrują się z seniorami.

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5