Pola Wygonowska została singlową mistrzynią Polski młodziczek

2017-06-19 07:29:01(ost. akt: 2017-06-19 07:42:05)
Pola Wygonowska, najlepsza singlistka w Polsce wśród młodziczek

Autor zdjęcia: Archiwum

Tenisistka z Ostródy Pola Wygonowska kompletuje tytuły mistrzyni Polski z wszystkich kategorii wiekowej. Do bogatej już kolekcji złotych krążków ostródzianka dorzuciła kolejne złoto. Tym razem została singlową mistrzynią kraju na kortach otwartych w kategorii młodziczek.
Ostródzianka, reprezentująca barwy RP Sport Olsztyn, a na co dzień uczennica ostródzkiej SMS, była faworytką turnieju rozgrywanego w turnieju rozgrywanego w podpoznańskiej Sobocie. 14-letnia Pola Wygonowska nie zawiodła oczekiwań. Przez turniej singla przeszła jak burza. Wszystkie turniejowe spotkania wygrała bez straty. Finałowy pojedynek z Adą Pietrzyńską (Legia Warszawa) był jednym z łatwiejszych w całym turnieju. Ostródzianka odniosła pewne zwycięstwo 2:0 (6:2, 6:1) i mogła cieszyć się ze złotego medalu.

W poprzednich latach bywało, że tenisistka z Ostródy do złota w singlu dokładała medal tego samego koloru z turnieju gier podwójnych. W tym roku tak się nie stało. Pola Wygonowska występowała z Rozalią Gruszczyńską (Olsza Kraków) i debel ten został zatrzymany w półfinale.

Mimo tego są powody do zadowolenia, ponieważ tenisistka z Ostródy wróciła z dwoma medalami złotym i brązowym.