Funkcjonariuszka rozpoznała skradziony rower pod jednym ze sklepów

2017-06-12 12:24:08 (ost. akt: 2017-06-12 12:29:05)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Policjantka z Ostródy będąc w czasie wolnym od służby rozpoznała pod jednym z ostródzkich supermarketów rower, który pochodził z kradzieży. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy po krótkim pościgu ujęli sprawcę kradzieży.
W piątek (9 czerwca) pod jednym z ostródzkich supermarketów policjantka miejscowej komendy zauważyła stojący przed sklepem rower. Przypominał on wyglądem ten, który kilka tygodni wcześniej opisywał jej pokrzywdzony podczas zgłoszenia.

Natychmiast o tym fakcie poinformowała dyżurnego, który na miejsce skierował patrol policji. Policjanci podjeżdżając na miejsce zauważyli wychodzącego ze sklepu mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Podczas krótkiego pościgu udało im się go zatrzymać. Okazał się nim być 31-letni mieszkaniec Ostródy.

Mężczyzna jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Pomimo, że usunął on numer seryjny znajdujący się na rowerze pokrzywdzony rozpoznał swoje mienie.

Z uwagi, że mężczyzna działał w tzw. recydywie za kradzież z włamaniem grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant uratował staruszków z pożaru #2268605 | 89.228.*.* 18 cze 2017 23:51

  - Nie czuję się bohaterem. To był zwykły ludzki odruch. Każdy na moim miejscu by tak zrobił - mówi pan Grzegorz, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce (nie ujawniamy jego prawdziwego imienia i nazwiska ze względu na charakter jego pracy). Jego skromność nie zmienia jednak faktu, że uratował z pożaru dwie osoby. Starsze małżeństwo zawdzięcza mu życie. Działo się to w środę rano w miejscowości Zbucz w gminie Czyże. - Właśnie wstałem i wybierałem się do pracy - opowiada kryminalny. - W pewnym momencie zauważyłem przez okno jedną z sąsiadek, która wyraźnie była zdenerwowana. Biegła, machała rękami, krzyczała. Ubrałem się więc szybko i wybiegłem na zewnątrz, żeby zobaczyć, co się tam stało. Z poddasza domu jego sąsiadów wydobywał się gęsty, czarny dym. Jeszcze nie było widać ognia, ale sytuacja była zdecydowanie groźna. Funkcjonariusz wbiegł na posesję, na której stał płonący budynek. Tu spotkał sąsiada, który próbował wywołać z wnętrza domu starsze małżeństwo. Nie reagowali jednak na krzyki. Panowie wbiegli do sieni. Tam już było ciężko oddychać. Dym był tak gęsty i gryzący. Zauważyli, że wydobywa się między innymi z kaflowego pieca stojącego w kuchni. Zanim przystąpili do gaszenia źródła pożaru, ruszyli na poszukiwania staruszków. Ci robili wrażenie, jakby nie zdawali sobie sprawy z zagrożenia. - Gdy ich odnalazłam, kazałem im jak najszybciej opuścić dom. A oni ociągali się. Zabierali jeszcze jakieś rzeczy. Dopiero po jakimś czasie udało się ich wyprowadzić - opowiada policjant. Kiedy starsze małżeństwo, 84-letnia kobieta i jej o rok starszy mąż, było już bezpieczne na zewnątrz, pan Grzegorz wraz z sąsiadem, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, zaczęli walkę z żywiołem. Policjant, żeby sprawdzić, jak rozwija się pożar na poddaszu, otworzył właz na strych. Natychmiast go jednak zamknął, bo powstał ciąg powietrza, przez który ogień mógł rozprzestrzeniać się o wiele szybciej. Razem z sąsiadem wygasili piec kaflowy. W pewnym momencie, gdy pan Grzegorz wyszedł na zewnątrz po wodę, zauważył, że staruszek, którego tam zostawił gdzieś zniknął. Po chwili poszukiwania odnalazł go w pokoju. Siedział na łóżku i rozbierał się, żeby się położyć. Funkcjonariusz ponownie wyprowadził go na zewnątrz. Chwilę później usłyszeli syreny straży pożarnej.

  odpowiedz na ten komentarz

 2. Dziecko uratowane #2268587 | 89.228.*.* 18 cze 2017 23:32

  Niespełna dwuletni chłopczyk spod Kielc po tym jak dostał syrop zaczął sinieć i przestał oddychać. Ojciec dziecka zatelefonował do policjantów. Pomocnik oficera dyżurnego zachowując zimną krew krok po kroku instruował jak ratować dziecko. Udało się.Krótko przed godziną 12 w środę do zespołu dyżurnych kieleckiej policji dodzwonił się mieszkaniec gminy Strawczyn szukający pomocy dla swego synka.  - Dziecko wzięło syrop i nie ma z nim kontaktu. Zacisnęło piąstki, tak jakby go szarpało na wymioty - relacjonował mężczyzna.  Po drugiej stronie słuchawki był pomocnik dyżurnego kieleckiej policji aspirant Grzegorz Wójcik. Mundurowy od początku do końca rozmowy zachował zupełny spokój. Zaczął od pytania o to, czy dziecko oddycha i pod jaki adres skierować karetkę.  Gdy jego kolega alarmował pogotowie, aspirant zaczął instruować kielczanina: - Proszę położyć dziecko na swojej ręce, odwrócić głową w dół i poklepać po plecach między łopatkami.  - On wymiotuje. Sinieje. Nie oddycha - przekazywał mężczyzna, który nie tylko wypełniał polecenia policjanta, ale i starał się jednocześnie uspokoić rozpaczająca obok kobietę.  - Proszę położyć dziecko, odchylić jego główkę do tyłu, objąć ustami usta i nos dziecka, nabrać powietrza i lekko dmuchnąć - radził aspirant Grzegorz Wójcik a sekundy później usłyszał: - Proszę pana oddycha.  Cała akcja trwała niespełna dwie minuty. Policjant nie rozłączał się aż do przyjazdu karetki. W czwartek mundurowy, który uratował życie dziecka deklarował, że wcale nie czuje się bohaterem i nie chce występować przed kamerami. Zapewniał, że każdy policjant na jego miejscu zareagowałby tak samo.  Uratowany chłopczyk trafił pod opiekę lekarzy. - Jego ogólny stan jest w tym momencie dobry, nie zagrażający życiu - informowała w czwartkowe południe Anna Mazur-Kałuża, rzecznik prasowyWojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach. 

  odpowiedz na ten komentarz

 3. rower #2265098 | 83.6.*.* 13 cze 2017 13:10

  Brawo dla Pani Policjantki, tylko gdzie zdjęcie na pierwszej stronie i nazwisko,inny byłby opublikowany

  odpowiedz na ten komentarz

 4. prawda #2264716 | 83.28.*.* 12 cze 2017 20:03

  komendant zbiera wszystkie IP niewygodnych komentarzy w redakcji i to w przyszłości wykorzysta także uważajcie co i na kogo piszecie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. lolo #2264698 | 188.146.*.* 12 cze 2017 19:29

   a jak sprawa tego naczelnika z kpp co ma sprawe za defraudacje pieniedzy?i za kablowanie klegów w mediach?on jeszcze pracuje?zaraz moderator cenzura usunie ten wpis..chyba komendant zlecił czuwanie nad wpisami..syf i malaria w tej ostródzie..

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (7)
  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5