Piłkarze Płomienia Turznica wywalczyli awans do klasy okręgowej

2017-06-05 08:02:02(ost. akt: 2017-06-05 08:15:58)
Piłkarze Płomienia Turznica w Lidzbarku Warmińskim zapewnili sobie awans do okręgówki

Piłkarze Płomienia Turznica w Lidzbarku Warmińskim zapewnili sobie awans do okręgówki

Autor zdjęcia: Archiwum

Historyczny sukces odnieśli piłkarze Płomienia Turznica występujący w grupie 3 klasy A. Na trzy kolejki przed końcem sezonu potrzebowali jednego punktu do zapewnienia sobie awansu. Plan z nawiązką zrealizowali w Lidzbarku Warmińskim, gdzie pokonali miejscową Polonię.
Od następnego sezonu będziemy mieli dwóch reprezentantów gminy Ostróda w okręgówce (V liga). Do Kormorana Zwierzewo dołączy ekipa Płomienia Turznica.

Prowadzony przez Radosława Teliszewskiego zespół Płomienia musiał wywalczyć jeden punkt żeby od nowego sezonu występować w wyższej klasie rozgrywkowej. Turzniczanie awans zapewnili sobie już przy pierwszej nadarzającej się okazji. Podczas spotkania w Lidzbarku Warmińskim wypunktowali miejscową Polonię. Przez kwadrans obie ekipy przyglądały się na siebie. Ale później ciężar gry na swoje barki przejęli goście, którzy zdominowali przeciwników. Do przerwy Płomień prowadził 3:0, a w drugiej części spotkania kontrolował przebieg wydarzeń na boisku.

- Nastawiliśmy się na to spotkanie, żeby przy pierwszej nadarzającej się okazji zapewnić sobie awans i udało się - powiedział Janusz Sadowski, prezes Płomienia.

W drużynie goście dobre zawody rozegrał Adrian Sadowski, który w Lidzbarku Warmińskim ustrzelił hat-tricka.

Polonia Lidzbark Warmiński - Płomień Turznica 2:5 (0:3)
Bramki dla Płomienia: Adrian Sadowski 3, Maciej Zglenicki, Łukasz Świgoń

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5