Tym razem to nauczyciele słuchają wykładów

2017-04-20 15:40:16 (ost. akt: 2017-04-20 15:52:23)

Autor zdjęcia: Archiwum PSP Ostróda

Tak się dzieje w szkołach powiatu ostródzkiego, gdzie organizowane są prelekcje dla nauczycieli z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa.
Zgodnie z poleceniem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej od marca rozpoczęły się prelekcje z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa. Adresatem spotkań instruktażowych jest kadra pedagogiczna szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu ostródzkiego.

Wykłady, które odbywają się podczas rad pedagogicznych, prowadzą Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie bryg. Tomasz Ostrowski oraz jego zastępca mł. bryg. Piotr Wlazłowski.

W powiecie ostródzkim jest sześćdziesiąt placówek oświatowych objętych programem wykładów. Komendanci przeprowadzili już dwadzieścia cztery prelekcje. Spotkania instruktażowe z zakresu ochrony przeciwpożarowej i bezpieczeństwa prowadzone przez komendanta powiatowego PSP oraz zastępcę przyczyniają się do poszerzania wiedzy nauczycieli i wychowawców z zakresu ochrony przeciwpożarowej. Systematyzują również tę wiedzę, którą nauczyciele mogą przekazać dzieciom i młodzieży.
Opr. kpt. Grzegorz Różański

Zapraszamy do lektury


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5