Gol Brodnica był najlepszy w turnieju 8-latków o puchar OSI [ZDJĘCIA]

2016-12-19 09:37:48 (ost. akt: 2016-12-19 09:44:09)
Derby Ostródy między Sokołem a AP I zakończyły się bezbramkowym remisem

Derby Ostródy między Sokołem a AP I zakończyły się bezbramkowym remisem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Chłopcy, a w niektórych drużynach też dziewczęta, z rocznika 2008 i młodsi w liczbie 10 ekip stawili się na parkiecie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji na turnieju o Puchar OSI Food Solutions Poland. Główne trofeum padło łupem piłkarzy z Brodnicy, którzy w finale pokonali Akademię Piłkarską I Ostróda.
Gołoledź nie przeszkodziła siedmiu drużynom w dotarciu na turniej o Puchar OSI Food Solutions Poland, który zorganizowała Akademia Piłkarska Ostróda. Skład uczestników uzupełniły trzy ostródzkie zespoły – Sokół oraz AP I i AP II. Niektóre drużyny na trybunach hali OCSiR miały swoich fanów, niektóre jak Gol nawet wyekwipowanych w bęben. I doping okazał się skuteczny, ponieważ odgłos bębna poprowadził młodych brodniczan po zwycięstwo.

Zespół Gola nie miał jednak łatwej przeprawy. Na przykład podczas fazy grupowej przegrał 0:1 z GKS Wikielec. Jednak regulamin turnieju w kolejnej fazie dawał szansę na końcowy triumf nawet drużynom, które w grupie uplasowały się na przedostatnim miejscu.

- Z obu grup do fazy ćwierćfinałowej wchodziły po cztery zespoły, tak że nawet jeśli komuś w grach grupowych powinęła się noga, to miał jeszcze szansę na miejsce na podium, a nawet końcowe zwycięstwo – powiedział Piotr Garnusz z AP Ostróda.

Takie potknięcia w grupach przytrafiły się dwóm finalistom brodnickiemu Golowi i AP I Ostróda. Jednak w fazie pucharowej obie drużyny eliminowały kolejnych rywali. W finale jednak góra byli 8-latkowie z Brodnicy, którzy pokonali AP I 3:1.

Najlepszym strzelcem turnieju został Oliwier Czupryński (Gol), a najlepszym bramkarzem Orkar Wypych (AP I).

Turniej na 6. miejscu zakończył Sokół Ostróda, a tabelę zamknął drugi zespół ostródzkiej AP.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5