Orlicy z Akademii Piłkarskiej Ostróda wygrali turniej w Barczewie

2016-12-11 14:00:45 (ost. akt: 2016-12-11 11:30:59)
Drużyna orlików AP Ostróda wygrała Turniej Mikołajkowy w Barczewie

Drużyna orlików AP Ostróda wygrała Turniej Mikołajkowy w Barczewie

Autor zdjęcia: Archiwum AP Ostróda

Jednego gola i to dopiero w meczu finałowym stracił zespół orlików AP Ostróda, którzy wybrali się na turniej halowy do Barczewa. Stracony gol sprawił, że ostródzcy piłkarze dopiero po rzutach karnych zapewnili sobie tytuł mistrzowski.
Zespół ostródzkich orlików (rocznika 2006) z Akademii Piłkarskiej na turnieju mikołajkowym w Barczewie nie rozdawał prezentów. W gronie 10 zespołów, które stanęły do rywalizacji długo zanosiło się na to, że nikt podopiecznym Grzegorza Sobotki nie strzeli gola.

Przez fazę grupową ekipa AP przeszła jak tornado. Wprawdzie ostródzianie rozpoczęli dość spokojnie, bo tylko 1:0 pokonali DKS Dobre Miasto. Ale w kolejnych meczach dali już popis swoich umiejętności piłkarskich i strzeleckich. Surowo potraktowali gospodarzy z Pisy Barczewo, których rozbili 11:0. Następnie 5:0 odprawili Stomil Olsztyn i 4:0 MKS Korsze.

W półfinale na AP Ostróda czekała kętrzyńska Granica. Rozpędzeni ostródzianie bez większych trudności pokonali Granicę (2:0) i awansowali do finału. W regulaminowym czasie gry finałowe starcie między ostródzką AP a MKS Jeziorany zakończyło się remisem 1:1. Ale rzuty karne lepiej wykonywali ostródzianie, którzy zajęli 1. miejsce.

Królem strzelców turnieju został zawodnik AP Ostróda Jakub Janczuro.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5