W weekend nasi piłkarze średnio się spisali

2016-10-17 09:20:47(ost. akt: 2016-10-17 09:33:47)
W Miłomłynie Tęcza zremisowała (2:2) z Radomniakiem Radomno

W Miłomłynie Tęcza zremisowała (2:2) z Radomniakiem Radomno

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Za nami kolejny piłkarski weekend sezonu 2016/2017. Spośród dziesięciu reprezentantów naszego regionu w grupach rozgrywkowych od III ligi do klasy B dwie ekipy cieszyły się ze zwycięstwa. Były to występujące w grupie 2 klasy A Jastrząb Ględy i w grupie 3 Płomień Turznica.
Występującemu na najwyższym poziomie (III liga) Sokołowi Ostróda nie pomógł nawet trener od przygotowania mentalnego. Ostródzianie mieli swoje okazje w wyjazdowym meczu z Pelikanem Łowicz, ale po raz kolejny zawodziła skuteczność. Gospodarze nie pozostawali dłużni i również ostrzeliwali bramkę Piotra Sikory. Dopięli swego w 82. min kiedy wykorzystali niepewną interwencję golkipera Sokoła i skutecznie dobili strzał, inkasując komplet punktów.

• Pelikan Łowicz – Sokół Ostróda 1:0 (0:0)

W IV lidze 11. porażki doznali piłkarze Warmiaka Łukta. Podopieczni Michała Kraszewskiego podejmowali Mamry Giżycko. Przez 71 minut lepiej na murawie prezentowali się gospodarze. Mieli w tym czasie dwie stuprocentowe szanse na objęcie prowadzenia. Niestety futbolówka nie wylądowała w bramce. Za to w 72. min goście zdobyli gola. Warmiak próbował odrobić straty, nadział się na kontrataki Mamr i przegrał 0:3.

• Warmiak Łukta – Mamry Giżycko 0:3 (0:0)

Po dwóch porażkach zapunktowała Tęcza Miłomłyn, która do niedawna była liderem grupy 2 klasy okręgowej. W hicie 13. kolejki „tęczowi” podejmowali wicelidera z Radomna. Radomniak od 15. sekundy przegrywał 0:1. Ale po godzinie gry było 2:1 dla gości. Jednak po faulu w polu karnym na Wojciechu Kowalkowskim z 11 metrów w okienko strzelił Marcin Jakubowski i Tęcza zremisowała 2:2.
Nasz drugi reprezentant w tej klasie rozgrywkowej Kormoran Zwierzewo niespodziewanie przegrał (0:1) ze Startem Nidzica.

W klasie A kolejne punkty do swojego dorobku dopisali występujący w grupie 2 piłkarze Jastrzębia Ględy, którzy na wyjeździe pokonali Piasta Wilczęta. W grupie 3 ze zwycięstwa cieszyli się piłkarze Płomienia Turznica, którzy 4:0 wygrali z Polonią Lidzbark Warmiński i są na 3. miejscu. Zaś KS Tyrowo przegrał 0:2 z LKS Różnowo i plasuje się na 4. pozycji. W grupie 4 Grunwald Gierzwałd zajmuje 2. miejsce za Jeziorakiem Iława. Ostatni, wyjazdowy mecz z Iskrą Narzym podopieczni Dariusza Szameitat zakończyli remisem 2:2.

Zaś w grupie 4 klasy B nasze zespoły nie punktowały. Iskra Smykówko na wyjeździe przegrała (1:3 z Wichrem Gwiździny. Podobnie Mewa Smykowo w Łążynie została rozgromiona przez Avistę 8:2.2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5