Policjanci zareagowali błyskawicznie. Tak mogli uratować życie 38-letniego mężczyzny

2025-05-16 14:46:30(ost. akt: 2025-05-16 14:54:44)
St. sierż. Karolina Kryszkiewicz i asp. Michał Bączaj

St. sierż. Karolina Kryszkiewicz i asp. Michał Bączaj

Autor zdjęcia: arch. Policja

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Morągu – dzielnicowy asp. Michał Bączaj i policjantka Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego st. sierż. Karolina Kryszkiewicz zareagowali natychmiast i pomogli 38-letniemu mężczyźnie. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej, a z powodu stanu zagrażającego życiu przetransportowali go do szpitala. Dzięki temu szybko trafił pod opiekę specjalistów.
W środę 13 maja około godziny 12:00, policjanci z Komisariatu Policji w Morągu, patrolując okolice pobliskich miejscowości, zauważyli mężczyznę, którego zachowanie wzbudziło ich niepokój. Zareagowali natychmiast – zatrzymali radiowóz i podjęli interwencję, by sprawdzić, co się dzieje.

Mężczyzna wyraźnie potrzebował pomocy. Był zdezorientowany i miał trudności z poruszaniem się. Podczas rozmowy powiedział policjantom, że doznał niepokojących objawów określając, że najprawdopodobniej przechodzi udar. Jak relacjonował, zdrętwiała mu lewa strona ciała i ma kwaśny posmak w ustach – objawy mogące świadczyć o poważnym zagrożeniu dla zdrowia, a nawet życia.

Funkcjonariusze niezwłocznie podjęli decyzję o przetransportowaniu 38-latka do najbliższego szpitala, gdzie natychmiast otrzymał pomoc medyczną. Ich szybka reakcja mogła zapobiec poważnym konsekwencjom neurologicznym lub nawet uratować mu życie.

Postawa policjantów z Morąga jest doskonałym przykładem tego, że służba w Policji to nie tylko przeciwdziałanie przestępczości czy dbanie o porządek publiczny. Jednym z kluczowych priorytetów codziennej pracy funkcjonariuszy jest także ratowanie życia i zdrowia obywateli.

Dzięki czujności, empatii i zdecydowaniu, mundurowi zareagowali dokładnie wtedy, gdy było to najbardziej potrzebne.

Pamiętaj, jeśli zaobserwujesz u innej osoby takie objawy jak krótkotrwała utrata przytomności, paraliż, osłabienie jednej strony ciała, bełkotliwa mowa, brak orientacji w czasie i miejscu, nierozpoznawanie najbliższych, zaburzenia równowagi, ból głowy – to może być udar mózgu. Wówczas natychmiast wezwij pomoc! Twoja reakcja ma znaczenie i może uratować czyjeś życie!


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2025 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 7B