Spełnia marzenia. Maja Kulesza piłkarką Stomilu Olsztyn

2023-08-29 08:43:53(ost. akt: 2023-08-30 09:35:07)
Maja Kulesza w koszulce Stomilu

Maja Kulesza w koszulce Stomilu

Autor zdjęcia: Stomil Olsztyn

FUTBOL/// Maja Kulesza to dowód, że warto walczyć o marzenia. Nastolatka z Orzysza dopięła swego i – już oficjalnie – została piłkarką słynnego Stomilu Olsztyn.
Jeszcze wiosną była jednym z najważniejszych ogniw drużyny trampkarzy KS Śniardwy Orzysz. Najczęściej jako jedyna dziewczyna na boisku. Ci z chłopców-rywali, którzy pozwolili sobie ją zlekceważyć, zazwyczaj bardzo szybko nabierali pokory.

– To, że dostanie szansę gry „wyżej”, wydawało się być tylko kwestią czasu – przyznają działacze orzyskiego klubu, z którego została wypożyczona do końca sezonu do Akademii Sportu Stomilu Olsztyn. – Wierzymy jednak, że to dopiero początek pięknej kariery Mai w kobiecej piłce nożnej, bo charakter i umiejętności ma ona nieprzeciętne. Gratulujemy i mocno trzymamy kciuki!

– W Stomilu Olsztyn chcę doświadczyć nowych wyzwań oraz rozwijać swoje umiejętności, które już nabyłam. Chciałabym także wygrać Centralną Ligę Juniorek U16. W zespole „Dumy Warmii” zaskoczyła mnie determinacja oraz bardzo miła atmosfera ze strony koleżanek i sztabu – podsumowuje Maja Kulesza.

Kamil Kierzkowski

Obrazek w tresci

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5