Jedynka Orzysz w krajowym finale! Najlepszy prezent urodzinowy?

2023-03-13 09:11:01(ost. akt: 2023-03-13 09:50:54)
Piłka w siatce. Asysta Julii Stachelek, celny strzał Justyny Plebańskiej

Piłka w siatce. Asysta Julii Stachelek, celny strzał Justyny Plebańskiej

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

UNIHOKEJ/// 65 goli, 6 meczy i potężna dawka sportowych emocji! Juniorki młodsze UKS Jedynka Orzysz wywalczyły 11 marca przed własną publicznością bezpośredni awans do finału mistrzostw Polski. Co ciekawe, triumf był świetnym… prezentem urodzinowym!
Podczas zeszłosobotniego III turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Polski, okazję do zaprezentowania swych umiejętności na parkiecie hali widowiskowo-sportowej w Orzyszu miały cztery zespoły.

W meczu otwarcia gospodynie pokonały „na dzień dobry”(7:3) groźny UKS Bankówka Zielonka. — Ten sukces dodał nam dużo wiary we własne możliwości. Pewności, że wieczory spędzane na treningach przynoszą właściwe rezultaty – przyznawały tuż po końcowej syrenie zawodniczki UKS Jedynka.

Obrazek w tresci

UKS Jedynka Orzysz z przepustką do finału mistrzostw Polski

Następne starcie pokazało, że potrafią jeszcze bardziej podkręcić tempo. Dotkliwie przekonały się o tym ich koleżanki z UKS Pancerni Żurawica (14:1!). Najtrudniejsze miało jednak dopiero nadejść. Równolegle do wygranych Orzysza, od triumfu do triumfu kroczyła ekipa MMKS Podhale Nowy Targ.

Ostatni pojedynek turnieju miał wyłonić mistrzynie turnieju. Nasze unihokeistki trzykrotnie wpisały się na listę strzelców, jednak rywalki odpowiedziały łącznie 5 celnymi trafieniami.

Jesteśmy dumni z tego jak zaprezentowały się dziewczyny. Zostawiły na boisku nie tylko całe serducha, ale i dużo zdrowia. Niedosyt oczywiście pozostał, ale nasz główny cel i tak udało się zrealizować – przekonują szkoleniowcy UKS Jedynka, nawiązując do faktu, że nie tylko złoto, ale i srebro III turnieju było premiowane bezpośrednim awansem do krajowego finału.

Co ciekawe, tradycją orzyskich imprez unihokejowych stają się powoli… urodziny. Tydzień wcześniej, podczas rozgrywanego w Orzyszu ogólnopolskiego turnieju dzieci „Brzdąc”, gromkiego „sto lat” i prezentu od wszystkich uczestników doczekała się reprezentantka UKS Motława Suchy Dąb - Maja Halbecka. Tym razem, 11 marca, urodzinowym tortem zaskoczona została Maja Jasińska, będąca filarem defensywy UKS Jedynka.

Obrazek w tresci

Na boisku Maję trudno czymkolwiek zaskoczyć. Sztuka ta udała się jednak poza nim!

Świętowanie nie trwało jednak długo. Przed juniorkami młodszymi wyjątkowo pracowity czas, w którym muszą przygotować się na poprzeczkę zawieszoną jeszcze wyżej. Finał mistrzostw Polski rozegrany zostanie w drugiej połowie maja. Ostateczny termin oraz miejsce zawodów zostaną wyłonione wkrótce przez Zarząd Polskiego Związku Unihokeja w drodze konkursu.

Barwy UKS Jedynka Orzysz reprezentowały: Oliwia Wierzbicka i Zuzanna Zach (w bramce), Maja Jasińska, Wiktoria Chmielewska, Julia Stachelek, Anastazja Pogorzelska, Justyna Plebańska, Anna Duszak, Nadia Lisiewska, Dominika Syrowik, Oliwia Tomczak, Dominika Zalewska oraz Anna Szymańska. Zespół prowadzili trenerzy Mariusz Zadroga i Marcin Lisiewski.

Kamil Kierzkowski2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5