Srebro Jedynki. Początek drogi do finału mistrzostw Polski?

2022-11-14 12:55:10(ost. akt: 2022-11-14 12:57:23)

Autor zdjęcia: UKS Jedynka Orzysz

UNIHOKEJ/// Juniorki młodsze UKS Jedynka Orzysz wykonały duży krok w kierunku finału mistrzostw Polski. 12 listopada zgarnęły srebro I turnieju eliminacyjnego w Żurawicy.
Gospodarzem kluczowej dla tego rocznika imprezy (grupy B) był miejscowy UKS Pancerni. I to właśnie z gospodyniami orzyszanki spotkały się w meczu inaugurującym zawody. Rywale dysponowali solidnym wsparciem publiczności, ale unihokeistki Jedynki podołały wyzwaniu i „na dzień dobry” wygrały 7:3. Jeszcze bardziej imponującą skuteczność zaprezentowały w starciu z Bankówką Zielonka, którą rozgromiły 8:1.

Równolegle do triumfów Orzysza kolejne zwycięstwa odhaczały zawodniczki MMKS Podhale Nowy Targ. Między nimi rozstrzygnąć miały się losy złotych medali.
Rozpętała się widowiskowa, sportowa batalia. Kibice na gole musieli jednak czekać bardzo długo. I pierwsza, i druga kwarta zakończyła się bezbramkowym remisem. Na trzecią, rozstrzygającą odsłonę meczu więcej sił zachowały reprezentantki Podhala, wygrywając ostatecznie 2:0. Orzyszankom w udziale przypadło więc srebro, a brąz zgarnęła Zielonka.

Jesteśmy dumni z postawy dziewczyn – przekonują Marek Dancewicz i Mariusz Zadroga, trenerzy UKS Jedynka. – Na parkiecie zostawiły serce i naprawdę niewiele zabrakło do tego pierwszego miejsca. A warto podkreślić, że miały utrudnione zadanie, bo graliśmy młodszymi rocznikami niż rywale – dodają, szykując już swych unihokeistów na kolejne trudne wyzwania.

Kolejna odsłona eliminacji do mistrzostw Polski odbędzie się w Chudku. Nim jednak do niej dojdzie, orzyska Jedynka będzie miała okazję wystąpić ponownie przed własną publicznością. Wszystko za sprawą kolejnej odsłony Pucharu Mazur, który odbędzie się 26-27 listopada w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Orzyszu.

Zespół UKS Jedynka Orzysz wywalczył srebro w składzie: Oliwia Wierzbicka i Zuzanna Zach (w bramce), Dominika Syrowik, Julia Stachelek, Anastazja Pogorzelska, Oliwia Tomczak, Wiktoria Chmielewska, Anna Szymańska, Anna Duszak, Maja Jasińska, Zuzanna Zajkowska, Maja Olszewska, Lena Rozwadowska, Nadia Lisiewska, Maria Pikus (w polu).

Zespół prowadził Mariusz Zadroga przy współpracy Marcina Lisiewskiego i Marka Dancewicza. W zespole Jedynki występują w bieżącym sezonie 4 zawodniczki OCKK Biedronki SP Chudek.

Kamil Kierzkowski

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5