Wyruszają z Orzysza, by nieść Boga w innych stronach Polski

2021-08-22 23:00:00(ost. akt: 2021-08-31 13:02:39)

Autor zdjęcia: Parafia Rzymskokatolicka Matki Bożej Szkaplerznej w Orzyszu

Tę mszę w parafii pw. Matki Bożej Szkaplerznej zapamiętają w sposób szczególny. Po wieloletniej posłudze, 22 sierpnia z Orzyszem przyszło pożegnać się wikariuszowi, ks. Michałowi (przeniesienie do Ełku) oraz siostrze Fidelis (przeniesienie do Inowrocławia).
Podczas mszy, oboje zostali uroczyście pożegnani przez wiernych i proboszcza.

Drogi Księże Michale. Spędziłeś z nami 4 lata, ze mną jako proboszczem 2 lata. O kilka lat za mało, ale zdążyłeś upraktycznić to, czego cię uczyłem jako wykładowca w seminarium. Dałeś się poznać jako człowiek odpowiedzialny, sympatyczny i wrażliwy. Dzisiaj chcemy powiedzieć, że jesteśmy wdzięczni Bogu za dar Twojej osoby, że postawił na naszej drodze mądrego i dobrego człowieka.
Dziękujemy za każdą odprawioną mszę świętą, za głębokie w treści i pouczające kazania, za wielką posługę pełnioną w imię Chrystusa, za opiekę nad ministrantami i lektorami oraz za chorych parafian, których odwiedzałeś w ich domach niosąc nadzieję wyzdrowienia. Dziękujemy za przybliżanie nas do Jezusa, za lekcje religii dzieci i młodzieży, za trud włożony w przygotowanie młodzieży do bierzmowania.
Dziękujemy ci za liczne gesty życzliwości, że każdy z nas mógł zwrócić się do ciebie z prośbą o radę lub pomoc a szczególnie za świadectwo piękna kapłańskiego powołania. Pokazywałeś nam, że dobry humor, uśmiech jest niezbędny w kontaktach z Panem Bogiem i drugim człowiekiem.
Księże Michale, chcielibyśmy, abyś z sympatią wspominał pobyt w Orzyszu w naszej parafii. Na dalszą posługę kapłańską życzymy ci światła Ducha Świętego, opieki Matki Bożej, wytrwałości oraz otwartych serc nowych parafian.

Siostro Fidelis! Spędziłaś z nami 6 lat. I to o kilka za mało. Dziękujemy ci za wielkie serce, które oddawałaś codziennie w wykonywaniu wszystkich swych czynności na rzecz naszej parafii, za staranność i pokorę z jaką podchodziłaś do wypełniania tej posługi, za uśmiech, łagodność i niezwykłą życzliwość okazywaną wszystkim, a szczególnie w relacjach z dziećmi. Praca z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym, oprócz modlitwy i zadań wykonywanych w Zgromadzeniu, stanowiła bowiem zasadniczą treść twojego życia. Wierzymy, że wszystkie te dobre wartości, które przekazywałaś w czasie swego pobytu w Orzyszu, będą miały wpływ na ukształtowanie osobowości tych młodych ludzi i ich postawy w dalszym życiu.

Księże Michale i siostro Fidelis. Ciesząc się jeszcze dzisiaj waszą obecnością wśród nas, życzymy: niech Pan Jezus obdarza Was wszelkimi łaskami oraz dobrym zdrowiem i poprzez działanie Ducha Świętego niech was uzdalnia do nowej pracy i prowadzi na wszystkich drogach waszego życia. Niech Matka Najświętsza, nasza patronka, Szkaplerzna, czuwa nieustannie nad wami i pomaga wam codziennie pełnić swoją posługę, zgodnie z wolą Jezusa. Serdeczne Bóg zapłać za wszystko, co otrzymaliśmy od was. Pozostajecie w naszej pamięci i w naszych sercach. A my zapewniamy, że będziemy się modlić w waszych intencjach. Szczęść Boże.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5