Agresywny i pijany nastolatek demolował miasto

2020-09-02 15:20:15 (ost. akt: 2020-09-02 19:32:42)

Autor zdjęcia: archiwum

Przewracał kosze na śmieci, kopał pluł i wykrzykiwał wulgarne słowa. Nietrzeźwego nastolatka zatrzymał policjant z Orzysza będący na urlopie.
Mówi się, że policjantem jest się nie tylko w trakcie służby. Dał temu wyraz funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Orzyszu, mł. asp. Adrian Kaczyński. We wtorek (1 września br.) około godz. 19.00, będąc na urlopie, szedł z żoną ulicami Orzysza. Na ul. Ełckiej zauważył młodego chłopaka, który kopał w budynki i rynny, przewracał kosze na śmieci, pluł na zaparkowane samochody, a do tego wykrzykiwał słowa wulgarne.

Widząc jego zachowanie, funkcjonariusz zareagował i zwrócił mu uwagę na niewłaściwe zachowanie. Chłopak tymczasem zaczął wykrzykiwać wulgarne i obraźliwe słowa pod adresem policjanta i jego małżonki. Mł. asp. Adrian Kaczyński ponownie zwrócił mu uwagę, ale bezskutecznie. W tej sytuacji ujął go i doprowadził do znajdującego się w pobliżu komisariatu. Policjant wyraźnie czuł alkohol od nastolatka, którego wygląd wskazywał, że nie ma jeszcze ukończonych 18 lat.

W trakcie wykonywania czynności z udziałem młodego mężczyzny odmówił on podania swoich danych osobowych, co stanowi wykroczenie. Policjanci ustalili, że jest to 17-letni mieszkaniec Orzysza. O zaistniałej sytuacji powiadomili jego matkę, która odebrała syna z komisariatu.

W dalszej kolejności funkcjonariusze będą ustalali w jaki sposób 17-latek wszedł w posiadanie alkoholu. Tymczasem on sam będzie odpowiadał za popełnienie wykroczenia zakłócenia porządku publicznego oraz odmowy podania swoich danych osobowych policjantom. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5